Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o wykonaniu pierwszego tatuażu?

08:21, 25.06.2020 | materiały partnera

Tatuaże obecnie są na czasie. Są niezmiernie modne. Minęły już na dobre czasy, w których tatuaże kojarzyły się z pobytem za kratkami. Tatuaż jest prawdziwym dziełem sztuki. Oczywiście pod warunkiem, że jest dobrze wykonany. Dlatego właśnie przed podjęciem decyzji o swoim pierwszym tatuażu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Wybór wzoru i miejsca

Tatuaż, to pewnego rodzaju zachcianka. Nie powinniśmy jednak decyzji o tatuażu kinkyneedle.com (szczególnie tym pierwszym) podejmować spontanicznie, nie analizując wszystkich za i przeciw. W pierwszej kolejności musimy mieć wybrany konkretny wzór oraz miejsce, w których chcemy mieć tatuaż.

Wśród nas znajduje się wiele osób, które uważają, że tatuaż powinien coś oznaczać. Wiele osób decyduje się na tatuaż upamiętniający zmarłą bliską osobę, imię swojej wielkiej miłości czy też odbite stópki dziecka. Oczywiście nikt nam nie zabroni zrobienia sobie po prostu motylka na łopatce, bo tak nam się podoba. Większość osób robi jednak tatuaże z przesłaniem. Zastanówmy się zatem jaki konkretnie chcemy sobie zrobić wzór. Gdy nie mamy żadnego pomysłu, to możemy zainspirować się czymś fajnym w sieci. Gdy coś nam się spodoba, to możemy sobie zdjęcie zapisać w telefonie czy też wydrukować i zabrać ze sobą do danego artysty. Prawdziwy i dobry tatuator nie wykona plagiatu. Co to oznacza? Nie przeniesie nam na skórę wzoru, który przynieśliśmy z odwzorowaniem jeden do jednego. Większość tatuatorów wykonuje jedynie wzory autorskie. Zatem opowiedzmy wybranemu tatuatorowi swoje wyobrażenia oraz życzenia. W ten sposób stworzy dla nas wzór, który będzie tylko nasz i na pewno nam się spodoba. Określmy jednak jakiej wielkości chcemy mieć tatuaż oraz w jakim miejscu.

Jeśli chodzi o miejsce, to musimy sobie je dokładnie przemyśleć. Na pierwszy tatuaż na pewno poleca się miejsca mniej widoczne. W późniejszym etapie możemy bardziej zaszaleć. Są oczywiście osoby, które przygodę z tatuażami zaczynają od pokaźnej dziary na karku. Poza wyborem wzoru, jego wielkości oraz miejsca wykonania na ciele zastanówmy się także na kolor tatuażu. Możemy postawić na tatuaż kolorowy czy też na tatuaż czarno biały. Wybór należy do nas. Musimy mieć świadomość, że tatuaże kolorowe są nieco droższe.

Wybór studia tatuażu

Przez jedną część najważniejszych kwestii już przeszliśmy. Jednak, aby tatuaż był udany, to musi go wykonać sprawdzony tatuator. Jak takowego znaleźć? Najlepiej sprawdza się poczta pantoflowa i polecanie przez bliskie nam osoby. Jednak gdy nie mamy wśród znajomych osób wytatuowanych i jesteśmy pierwsi z takim zamiarem, to musimy poradzić sobie sami. Największym sprzymierzeńcem w tego rodzaju poszukiwaniach jest Internet. W sieci znajdziemy wszystko. Znajdziemy masę salonów tatuażu w Warszawie, jak i także w innym miejscach w Polsce. W zasadzie to salonów tatuażu pojawia się coraz więcej. Nie wszystkie są jednak godne polecenia. W związku z tym prześledźmy opinie. Im więcej opinii pozytywnych, tym większa szansa, że i my będziemy zadowoleni.

Poza opiniami przejrzymy na spotkanie portfolio danego tatuatora. Nie każdy wzór nas musi przekonywać. Powinniśmy tak naprawdę zapoznać się z samą techniką oraz jakością wykonania. Jeśli nie mamy żadnych zastrzeżeń, to powinniśmy przemyśleć wybór tego studia czy też danego tatuatora.

Sprawdźmy miejsce

W sieci, na stronach internetowych salony tatuażu kinkyneedle.com/opinie mogą napisać wszystko, co tylko klienci chcą przeczytać. W związku z tym powinniśmy sprawdzić wszelkie najważniejsze kwestie. Warto do studia wybrać się osobiście. Sprawdźmy czy w danym miejscu jest czysto i sterylnie. Sprawdźmy sprzęty, z których się korzysta. Im nowocześniej, tym lepiej.

Gdy uznajemy, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, to powinniśmy zapisać się na wolny termin. Tutaj także musimy zatrzymać się na nieco dłużej. Jeśli otrzymamy termin bardzo szybki, na przykład na za dwa dni, to bądźmy ostrożni. Oznacza to przecież, że nie ma chętnych osób. Niestety może to świadczyć o słabej renomie danego studia tatuażu. Czasami na wolny termin do dobrego tatuatora w Warszawie możemy czekać kilka miesięcy czy też nawet rok. Biorąc pod uwagę, że tatuaż mamy na całe swoje życie, to warto czekać.

Podsumowanie

Wiemy już na co powinniśmy zwrócić uwagę. Wiemy gdzie musimy być wyjątkowo ostrożni. Musimy jednak przede wszystkim uważać na to, aby się nie uzależnić od robienia tatuażu. Najczęściej jest tak, że na jednym tatuażu nigdy się nie kończy. Zrobimy jeden, drugi i trzeci, a z czasem możemy przestać mieć nad tym kontrolę. Jest to jednak kwestia indywidualna. Najważniejsze jest to, aby tatuaż był wykonany nienagannie, sterylnie i bezpiecznie. Nic innego się nie liczy.

Korzystajmy ze sprawdzonych miejsc. Nigdy nie zgłaszajmy się tatuatorów, którzy proponują podejrzanie niskie oceny oraz osób, które dopiero się uczą swojego fachu. Raczej nikt z nas nie chce być królikiem doświadczalnym. Umówmy się do prawdziwego artysty, a każdy nam będzie zazdrościł dziary. Będzie się czym chwalić.

? ? We use cookies to understand how you use our site and to improve your experience. This includes personalizing content and advertising. Manage Consent

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop