Zamknij
REKLAMA

Home office - plusy i minusy pracy zdalnej w domu. Więcej informacji na Joob.pl

00:02, 19.08.2020 | materiały partnera

Home office - plusy i minusy pracy w domu

Obecnie pandemia zmusiła nas do tego, aby zacząć na nowo zorganizować sobie porządek pracy. Wiele pracodawców wysłało swoich pracowników na pracę zdalną. I okazało się, że nie wszyscy potrafią pracować w ten sposób. Nic dziwnego. Nikt nas bowiem do tego nie przygotował i nie przedstawił nam wskazówek jak mamy to zrobić. A tak naprawdę praca w domu może być bardzo przyjemna i bardziej efektywna, niż taka sama praca wykonywana w biurze. Wystarczą tylko dobre narzędzia i sporo chęci. Podpowiemy wam jak organizować sobie pracę w domu.

Własne miejsce

Musimy mieć taki kącik w swoim domu czy mieszkaniu, który będzie nam się kojarzył tylko z pracą. Posiadanie własnego biura jest pomocne, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Naprawdę, wystarczy tylko stolik i wygodne krzesło, nasze najpotrzebniejsze przybory, komputer i trochę ciszy. Doskonale, jeśli takie miejsce znajduje się gdzieś z dala od wszelkich rozpraszaczy np. telewizora czy sterty brudnych naczyń w zmywarce, które koniecznie akurat teraz musimy pozmywać. Wygodne krzesło, biurko i wszystkie przybory w jednym miejscu to klucz do dobrej pracy w domu.

Zablokowanie rozpraszaczy

A co zrobić z kuszącym Instagramem albo Facebookiem, który prosi nas abyśmy z niego skorzystali? Rozwiązanie jest proste - wystarczy zainstalować specjalną wtyczkę, która zablokuje wszelkie strony, które chcemy tam dodać, bo nas rozpraszają. Ustawiamy czas, kiedy mają być zablokowane i koniec - nie ma wejścia. Dzięki temu jesteśmy skupieni tylko na tym, na czym powinniśmy.

Narzędzia, które ułatwią pracę

Czyli wszelkiego rodzaju kalendarze, przypominajki, specjalne programy do pracowania ze zdalnym zespołem. W Internecie jest tego całe mnóstwo, więc po prostu należy wybrać takie, które nam odpowiadają pod względem funkcjonalności i designu, aby nam się dobrze pracowało. Tu chodzi przecież o naszą wygodę i naszą efektywność. I pamiętajcie - czasem te bezpłatne programy są znacznie lepsze niż te, za które twórca chce zainkasować sporą sumę pieniędzy.

Okej, chcę pracować zdalnie. Co dalej?

Nie wszyscy jednak dostali możliwość spróbowania swoich sił na home office. Niektórzy nadal muszą jeździć do biura i tam wykonywać swoje obowiązki. Jeśli macie już dosyć pędzenia na złamanie karku i tracenia czasu na dojazdy w jedną i drugą stronę - musicie po prostu poszukać sobie pracy zdalnej. Nie przekonacie przecież swojego pracodawcy, skoro nawet pandemia go nie przekonała, do tego, aby pozwolił wam pracować z domu. Wpiszcie w Google hasło „praca Joob” i zobaczcie jak wiele takiego rodzaju zajęć na was czeka! Można wybierać i przebierać. Zastanówcie się jednak dobrze jaką ścieżką warto pójść. No i dobrze by było, gdybyście jednak mogli sprawdzić, czy faktycznie praca w domu będzie dla was. Czasem coś nam się wydaje i wcale nie ma pokrycia w rzeczywistości. A szkoda postawić wszystko na jedną kartę i przegrać.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA