Zamknij

Magnes neodymowy - konserwacja i pielęgnacja

11:40, 21.09.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:40, 21.09.2020

Coraz więcej osób zaczyna interesować się neodymami. To specjalne magnesy, których zastosowanie jest bardzo szerokie, bo zaczyna się od zwykłych magnesów na tablicę w szkole, ale pojawia się także we wszystkich ważniejszych elementach, które mają za zadanie przyciągać inne metalowe przedmioty. Jeśli więc zainteresowałeś się tym tematem, na pewno jesteś ciekawy, jak pielęgnować i konserwować takie narzędzie.

Czy magnes neodymowy może się zepsuć?

Generalnie trzeba powiedzieć, że magnesy neodymowe nie tracą zbyt wiele ze swojej mocy, nawet gdy zajdą rdzą. Oczywiście są przypadki, gdy spadek będzie bardzo znaczący, jednak generalnie są to produkty bardzo dobrze przygotowane, w związku z czym nie ma ryzyka, że przedmiot straci swoje właściwości na tyle, by nie być skutecznym na przykład w poszukiwaniach metalowych przedmiotów. Inną kwestią jest to, że serce magnesu jest bardzo podatne na rdzę. Większość dobrej jakości magnesów neodymowych z uchwytem jest powleczona niklem z dodatkowymi powłokami, by proces dezintegracji wewnątrz trwał jak najdłużej.

Jak radzić sobie z rdzą na magnesach neodymowych z uchwytem?

Nie ma jednego rozwiązania, które sprawiłoby, że magnes neodymowy się nie zniszczy. Wręcz przeciwnie, każdy przebywający w wodzie będzie narażony na uszkodzenie. A skoro tak, to musisz mieć pomysł na to, jak sobie z tym radzić Masz wiele opcji. Oczywiście z jednej strony jest ciągła konserwacja magnesów po skończonym przeszukiwaniu dna jeziora czy rzeki. Jednak trudno jest przez cały czas przeciwdziałać utlenieniu, dlatego lepiej zaopatrzyć się w skuteczne sposoby na rdzę. Jednym z nich jest kwasek cytrynowy. Jego rozpuszczenie w wodzie i mycie magnesu może sprawić, że do serca nigdy nie wedrze się rdza, a co za tym idzie, urządzenie będzie pracowało jak trzeba.

Czy pielęgnacja magnesu powinna być przeprowadzana regularnie?

Nie możesz jednak zapominać o tym, że nie możesz odkładać magnesu zaraz po zabawie. Musisz zadbać o jego wysuszenie, przetarcie, o pielęgnację magnesów neodymowych z uchwytem, bo w przeciwnym razie magnes może zacząć niszczeć od środka. Musisz zajmować się jego konserwacją po każdej sesji w wodzie. Staraj się go dobrze wycierać, a co któryś raz mocz w roztworze z kwaskiem cytrynowym, ewentualnie możesz do całego eliksiru dodać soli. To wszystko sprawi, że w środku magnes nie będzie miał możliwości zardzewieć i dzięki temu jego moc będzie niezmienna przez długi czas.

Magnes neodymowy – dbaj, by cieszyć się dłużej

Pamiętaj, że tylko właściwie zaopiekowanie się magnesem neodymowym i jego dokładne oczyszczenie po poszukiwaniach w akwenach da Ci gwarancję, że zostanie w jakości i stanie takim, jak na początku. Choć nie straci swojej mocy w sposób znaczny, lepiej dbać, by jego tarcza nie była zardzewiała. Dzięki temu przez wiele lat będziesz mógł z niego korzystać w dowolnych warunkach, by znaleźć jak najwięcej metalowych przedmiotów, które sprawią Ci radość. Zwracaj więc uwagę nie tylko na jego jakość, ale także na to, by ją odpowiednio utrzymywać.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://senseipro.pl/magnesy-neodymowe/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%