Zamknij
REKLAMA

Co warto wiedzieć o testerze sieci LAN?

09:47, 22.12.2020 | materiały partnera

W montażu i kontroli używany jest tester okablowania sieciowego, który stanowi standardowy element wyposażenia specjalistów serwisu technicznego oraz administratorów sieci. Urządzenia tego typu umożliwiają określenie adresów IP, podłączenie portu i połączenie z łączem czy zidentyfikować polaryzację. Weryfikacja działania kabli światłowodowych to kolejne zastosowanie testerów. Przy ich użyciu można nie tylko wskazać punkty, w których doszło do przerwania okablowania. Zapewniają także analizę linii pod kątem niewłaściwego połączenia. W ten sposób, poprzez tester LAN można dokonać sprawdzenia połączenia sieci LAN z koncentratorami i przełącznikami. Wspomaga on również działanie pod kątem analizowania ruchu sieci i wygenerowanego przez urządzenie adresu IP. Tak kompleksowe działanie charakteryzujące testery LAN sprawia, że należą do najczęściej wybieranych elementów przez firmy zajmujące się profesjonalną obsługą sieci. 

Jak działa tester kabli RJ45?

Tester kabli wykorzystując górne złącze RJ45 wysyła sygnały odbierane przez złącze dolne. W zależności od lokalizacji zapalenia diody można sprawdzić, czy sygnał testowy wysyłany jest przez złącze górne czy dochodzi do odbioru na stykach dolnych. Tester wskazuje w ten sposób stan przewodu pod kątem uszkodzenia lub nieprawidłowego podłączenia. Tester kabli sieciowych RJ45 jest w takiej sytuacji rozwiązaniem idealnym. 

Jaki model testera LAN wybrać?

Administratorzy sieci wybierający testery LAN szczególnie cenią sobie szybką i sprawną diagnostykę. Nasza oferta to urządzenia, które pozwalają w prosty i sprawny sposób wykrywać przyczyny problemów okablowania. Dostępne w sprzedaży mierniki Ideal Lantek III oraz Signaltek NT - produkty dla profesjonalistów i cechujące się szczególnie wysoką jakością - wykorzystywane są m.in. przez operatorów sieci, instytucje, służby, uczelnie, a także administratorów sieci lokalnych. Powszechnie doceniana jest ich wszechstronność. Nowoczesny tester LAN pozwala badać nie tylko okablowanie miedziane, ale również sieci światłowodowe – mierniki z naszej oferty można dodatkowo wyposażyć we wkładki optyczne, które to umożliwiają. Dostępny w naszym sklepie model Signaltek NT, umożliwia także wykonywanie raportów wydajności sieci w pliku PDF. Uzyskane przez mierniki dane, można przesyłać na urządzenia mobilne, pocztą elektroniczną lub do chmury.

Jak dobrać miernik sieci LAN?

Wybór prawidłowego testera sieci LAN wymaga wiedzy i doświadczenia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pomiary sieci LAN należy wykonywać jeszcze na etapie jej instalacji, by upewnić się, że tworzony system odpowiada wymaganiom użytkownika i gwarantuje transmisję danych z odpowiednimi parametrami. Diagnostyka sieci LAN powinna dać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z jej funkcjonowaniem, a ponadto przebiegać szybko i w sposób nieuciążliwy dla pracujących w niej ludzi. Aby usprawnić wybór odpowiedniego sprzętu oraz zapewnić naszym klientom wszechstronne doradztwo, zapewniamy wsparcie techniczne wyspecjalizowanych konsultantów. Skontaktuj się z Interlab, by poznać szczegóły. 

Inne pomocne produkty

Testery LAN to nie jedyny typ produktów oferowanych przez Interlab. Współpraca z renomowanymi producentami sprawia, że jako dystrybutor reprezentujemy wiodące marki na rynku. Oferta sprzedaży Interlab obejmuje zarówno testery LAN jak i urządzenia do testowania telekomunikacyjnego. To m.in. produkty służące do pomiarów kabli miedzianych, testery xDSL, reflektometry optyczne, doceniane spawarki do światłowodów, symulatory typu Ethernet, wizualne lokalizatory uszkodzeń oraz szeroki wybór urządzeń służących do monitoringu IP. Interlab zapewnia także sprzedaż testerów 1G i 10G Ethernet. Szerokie zestawienie produktów przeznaczonych do ogólnej telekomunikacji i przechwytywania ruchu sprawia, że jesteśmy w stanie dostarczyć odbiorcom produkty idealnie wpisujące się w ich oczekiwania. 

Nasze wieloletnie doświadczenie, a także najnowocześniejszy sprzęt w ofercie gwarantują, że każdy zakupiony u nas tester sieci LAN sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Chętnie pomożemy również w wyborze odpowiedniego testera okablowania LAN, który będzie najlepszym rozwiązaniem dla Państwa sieci.

Sprawdź ofertę Interlab - przeanalizuj ją online lub skontaktuj się z działem handlowym, by poznać szczegóły lub uzyskać wsparcie techniczne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA