Zamknij

Cztery kroki do idealnego zegarka. Poznaj propozycje marki Tissot i wybierz najlepszy model!

00:00, 04.01.2021 | materiały partnera

Chociaż nowoczesne technologie zdecydowanie królują, niewielu zdecydowało się zdjąć z nadgarstka tradycyjny zegarek. Nietrudno się dziwić - nie tylko wygląda doskonale, ale przede wszystkim - jest niezawodny! Koniecznie sprawdź, jak wybrać idealny model i znajdź rozwiązanie dla siebie wśród propozycji marki Tissot!

Zegarek dla każdego? Sprawdź, jak wybrać najlepszy!

Zegarki, chociaż odbierane są różnie, pasjonują zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Dla panów bez wątpienia pozostają synonimem luksusu, dla pań zaś - elementem biżuterii. Starannie dopasowane doskonale sprawdzą się nie tylko na co dzień - są odpowiednie również na wielkie wyjścia! Jak wybrać najlepszy model? Poznaj cztery kroki, które dzielą Cię od idealnego zegarka! Jesteśmy przekonani, że znajdziesz go w propozycjach marki Tissot.

1. Koperta

Koperta zegarka, to nic innego jak jego wierzchnia część, skrywająca mechanizm. Może być okrągła, owalna lub kwadratowa. Wśród propozycji marki Tissot znajdziesz koperty wykonane ze stali, tytanu, ceramiki oraz złota. Każdy z tych wariantów zdecydowanie należy do luksusowych rozwiązań i daje pewność, że wybrany zegarek będzie synonimem klasy. Warto pamiętać także o praktycznej stronie wykorzystania takich materiałów - są nie tylko estetyczne, ale także - trwałe.

2. Szkło

Zadaniem szkła jest nie tylko zadanie estetycznego wyglądu zegarkowi, ale przede wszystkim - zabezpieczenie tarczy, przy jednoczesnym umożliwieniu odczytania godziny. Wśród propozycji marki Tissot do wyboru masz aż trzy opcje! Szkło hesalitowe cechuje się najniższą twardością. Uzyskane z obrobionego chemicznie plastiku nie tłucze się, jednocześnie jednak nie pozostaje obojętne na zarysowania - te są naprawdę widoczne! Kolejnym wariantem jest szkło mineralne - uzyskane na bazie krzemu i odporne na zarysowania. Najlepszym wyborem będzie jednak szkło szafirowe. Wytwarzane z syntetycznego szafiru jest tak samo odporne na uszkodzenia, jak jego naturalny odpowiednik.

3. Pasek

Niewątpliwe znaczenie przy wyborze zegarka ma pasek - nierzadko to właśnie on decyduje o charakterze dodatku. Zegarki marki Tissot możesz kupić zarówno na pasku, jak i na bransolecie. W przypadku wyboru pierwszego wariantu możesz zdecydować się na skórę naturalną, gumę albo materiał. Takie paski są nie tylko efektowne, ale przede wszystkim - wytrzymałe.

4. Mechanizm

Wybierając zegarek, nie można nie wspomnieć o mechanizmie. Zależnie od tego, czego oczekujesz od zegarka, możesz zdecydować się między innymi na:

- mechanizm kwarcowy, zasilany bateriami, idealny dla bardziej aktywnych właścicieli. Odporny na wstrząsy i uszkodzenia, jednocześnie jest zdecydowanie mniej płynny niż zegarek mechaniczny;

- mechanizm automatyczny, nakręcany ruchem nadgarstka, całkowicie pozbawiony baterii. Model idealny dla aktywnych, którzy nie lubią pamiętać o kolejnych zobowiązaniach. Wbrew pozorom taki zegarek jest trwały, praktyczny i precyzyjny;

- mechanizm manualny, czyli nakręcany koronką, doskonale sprawdzi się w rękach miłośników ponadczasowych rozwiązań! Zdecydowanie najdokładniejszy i ceniony przez znawców, będzie Ci służył przez kolejne lata!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop