Zamknij

Kiedy wymienić baterię w iPhone?

14:19, 12.01.2021 | materiały partnera

Baterie w iPhone’ach są niezwykle wydajne. Jednak podobnie jak inne części eksploatacyjne, zużywają się wraz z upływem czasu. Kiedy wymienić baterię w iPhone?

Dlaczego trzeba wymienić baterię w iPhone?

Nie ma wątpliwości, że smartfony z logo nadgryzionego jabłuszka to niekwestionowani liderzy na rynku. Cechują się solidnym wykonaniem z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół, piekielnie dobrymi podzespołami, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz niebanalnym designem. Pomimo tylu zalet, części eksploatacyjne nie są niezniszczalne.

Bateria w iPhone’ach zużywa się wraz z użytkowaniem sprzętu. Im dłużej z niego korzystamy, tym bateria jest coraz słabsza. W efekcie telefon szybciej się rozładowuje. Jeżeli żywotność baterii oscyluje poniżej 80%, to odczujesz zarówno w wydajności, jak i szybkości pracy flagowca. Można to zauważyć podczas codziennego użytkowania. Procesy są spowolnione, aplikacje działają o wiele wolniej, a czas pracy baterii na jednym ładowaniu jest znacznie krótszy. Wtedy konieczna jest wymiana baterii w iPhone.

Kiedy to zrobić? Możesz sprawdzić na telefonie. W iPhone 6 oraz nowszych modelach zrobisz to za pomocą funkcji wyświetlania kondycji baterii. Wystarczy wejść w Ustawienia, a następnie kliknąć opcję Bateria -> Kondycja baterii.

Kiedy wymienić baterię w iPhone?

Bateria to część eksploatacyjna. W praktyce oznacza to, że wraz z upływem czasu zużywa się. IPhone’y gwarantują wydajność na około 500 do 700 cykli ładowania, czyli 2-3 lata korzystania ze smartfona. Po upływie tego okresu telefon działa wolniej. Wymiana baterii w iPhone będzie konieczna wtedy, gdy zauważysz, że:

  • iPhone szybko się rozładowuje,
  • telefon nagrzewa się,
  • smartfon nie chce się włączyć,
  • telefon wyłącza się, gdy następuje zmiana temperatury,
  • bateria zaczyna puchnąć - w takiej sytuacji bateria wypycha klapę obudowy,
  • aplikacje uruchamiają się o wiele wolniej.

Innymi oznakami może być m.in. niższa płynność przewijania treści, przygaszone podświetlenie, a także wyłączona widoczność lampy błyskowej. Jeżeli masz do czynienia z którymś z powyższych objawów, nie zwlekaj i od razu wymień baterię. Najlepiej robić to regularnie co 2-3 lata. Oryginalną część znajdziesz w autoryzowanych serwisach. Dzięki temu smartfon ponownie będzie tak wydajny, jak na samym początku.

Jak należy dbać o baterię w iPhone?

Żywotność baterii zależy przede wszystkim od czasu użytkowania urządzenia. Jednak odpowiednie dbanie o nią, pozwoli wydłużyć ten czas. Aby iPhone korzystał z pełnej mocy wydajnościowej, przede wszystkim:

zawsze wyłączaj nieużywane funkcje np. bluetooth, lokalizację i aplikacje działające w tle,

nigdy nie ładuj telefonu, jeżeli poziom akumulatora nie jest niższy niż 30%,

nie pozwól, aby iPhone całkowicie się rozładował,

staraj się nie wystawiać smartfona na działania różnych temperatur. Wychodząc na dwór, gdy na dworze jest minusowa temperatura, schowaj telefon do torebki lub kieszeni.

nie obawiaj się ładowania w nocy. IPhone może być podłączony do ładowarki nawet przez całą noc.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop