Zamknij
REKLAMA

Jaki uchwyt rowerowy na telefon kupić?

14:01, 10.02.2021 | materiały partnera

Choć niektórym osobom wydaje się, że uchwyty rowerowe na telefon są przeznaczone jedynie dla kolarzy, to trzeba tutaj zaznaczyć, że każdy może z nich korzystać. Uwielbiasz jazdę na rowerze? W takim razie powinieneś zastanowić się nad zakupem uchwytu rowerowego, w którym będziesz mógł umieścić swojego smartfona i obserwować pokonywaną trasę, czy też kontrolować inne rzeczy. Jak dobrze wybrać uchwyt rowerowy na telefon? Sprawdź to w naszym artykule.

Jak zamontować uchwyt rowerowy?

Na rynku możemy znaleźć uchwyty rowerowe, które możemy zamontować na trzy sposoby, używając specjalnej obejmy wraz z etui, mobilnego systemy klikowego, czy silikonowych pasków/rzepów. Występują między nimi znaczące różnice, dlatego warto wiedzieć, jakie plusy i minusy ma każde z tych rozwiązań.

Uchwyt rowerowy z etui do konkretnego modelu

Uchwyt rowerowy na smartfon to gadżet składający się z dwóch elementów, do których zaliczamy klocek montowany do kierownicy (lub jej trzonu), a także etui, który pasuje na dany telefon. Aby go zamontować, należy włożyć komórkę do futerału, a następnie go podłączyć do wybranej części roweru. To rozwiązanie, które cieszy sie wieloma zaletami. Jedną z nich jest to, że mamy pewność, że nasz telefon nie ulegnie żadnym uszkodzeniom. Kolejny plus jest taki, że mamy duże możliwości ustawienia sprzętu pod różnymi kątami. Natomiast jak to wygląda, jeśli chodzi o wady? Właściwie to ich nie ma, choć na siłę można wyróżnić jedną - w przypadku, gdy postanowimy zakupić inny model smartfona, to musi się liczyć z tym, że będziemy musieli kupić nowy uchwyt rowerowy.

Uchwyt rowerowy w postaci futerału

Innym rozwiązaniem jest uchwyt rowerowy na telefon w postaci futerału, który pasuje do większości telefonów. Wśród zalet tej opcji możemy wymienić to, że nie musimy używać specjalnej obudowy, a także mamy możliwość stosowania różnych pokrowców. Możemy tutaj śmiało stwierdzić, że to duże zalety, lecz niestety ten sposób mocowania nie należy do najbezpieczniejszych.

Uchwyt rowerowy w postaci sakwy

Kolejną opcją jest uchwyt rowerowy w postaci sakwy. To wygodne i popularne rozwiązanie, lecz na pewno nie jest odpowiednie dla wszystkich. Zanim zdecydujesz się na wybór tego uchwytu, to musisz się dobrze zastanowić, co jest dla Ciebie najważniejsze. Czy chcesz, aby uchwyt rowerowy zapewniał doskonałą widoczność telefonu? Jeśli tak, to musisz wybrać inne rozwiązanie. Aczkolwiek, jeżeli ważniejsza jest dla Ciebie możliwość przechowywania kilku niezbędnych elementów takich np. np. karta płatnicza, to najprawdopodobniej uchwyt rowerowy w postaci sakwy to idealny wybór dla Ciebie.

Coraz nowsze rozwiązania

Obecnie na rynku możemy znaleźć różne modele uchwytów rowerowych na telefon. Wśród nich znajdziemy zwyczajne uchwyty, które nie mają zbyt wielu dodatkowych funkcji, jak i takie, które są idealne na długie podróże - np. uchwyty na rower z powerbankiem. Innymi rodzajami są np. wodoszczelne uchwyty rowerowe. Trzeba tutaj jednak podkreślić, że tego typu gadżety to już drogi wydatek, dlatego, zanim podejmiemy decyzję o zakupie, to warto się dobrze zastanowić.

Cena uchwytu rowerowego na telefon

Nie da się jednoznacznie określić, ile kosztuje uchwyt rowerowy na telefon, bowiem jest to uzależnione od tego, czy wybierzemy uniwersalny uchwyt na rower, czy dedykowany uchwyt do naszego modelu telefonu. Wybierając tę pierwszą opcję, najprawdopodobniej zapłacimy mniej, aniżeli decydując się na to drugie rozwiązanie. Średni koszt za uniwersalny uchwyt rowerowy to 20 złotych, choć oczywiście możemy znaleźć także tańsze, jak i droższe modele. Na ostateczną cenę uchwytu rowerowego wpływ ma również to, z jakiego materiału został wykonany, a także jakie jest jego wyposażenie. Dobrej jakości uchwyty znajdziesz na stronie: https://bikeasy.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%