Zamknij
REKLAMA

Dla kogo jest przeznaczony zamek szyfrowy?

00:15, 18.02.2021 | materiały partnera

Chcąc kontrolować dostęp do poszczególnych pomieszczeń, wcale nie musimy od razu dorabiać mnóstwo kluczy lub też wydzielać ich ilość do konkretnych osób. Są bowiem znacznie bardziej efektywne rozwiązania, które na dodatek mają mniej wad. Niewątpliwie do tej kategorii zaliczyć należy zamek szyfrowy i to jemu poświęcony będzie niniejszy tekst. Jakie są zatem korzyści wynikające z korzystania z tego rodzaju zamków i czy ma w ogóle sens ich stosowanie?

Nowoczesne rozwiązanie technologiczne w postaci szyfrowych zamków do drzwi ma swoją rację bytu w budowlach o charakterze użyteczności publicznej, ale również w domach prywatnych. Trudno się temu dziwić, ponieważ ma to szereg zalet na czele z bezpieczeństwem. Ja kie są to zalety o tym za chwilę, ponieważ wpierw przyjrzyjmy się rodzajom zamków tego typu.

Zamek szyfrowy mechaniczny

Standardowe zamki szyfrowe zaliczają się cenionych i bezpiecznych rozwiązań. Mają one kredyt zaufania u wszystkich osób, które cenią sobie solidne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. W tego rodzaju zamkach nie wykorzystuje się elektroniki, a więc nawet czasowe przerwy w dostawach energii elektrycznej nie blokują dostępu. Do tego konstrukcja takich zamków jest wysoce skuteczna, a sam montaż uproszczony w największym stopniu. Jednym słowem wszystko działa, jak należy bez zbędnych komplikacji.

Zamki szyfrowe elektroniczne

W tym przypadku mamy już zdecydowanie bardziej innowacyjną technologię. Zaletą tego typu zamków jest ponadprzeciętna funkcjonalność i uniwersalizm. Dzięki temu możemy je spotkać w szpitalach, fabrykach, biurowcach czy też lokalach pod wynajem. Korzystać z tego typu zamów możemy przy pomocy intuicyjnej klawiatury, która nieco wyglądem przypomina telefon. Warto nadmienić, że tego rodzaju zamek szyfrowy może zabezpieczać drzwi przy pomocy kodu powtarzalnego lub niepowtarzalnego. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Czy warto nabyć zamek szyfrowy?

Chyba najistotniejszą zaletą, która powoduje, że warto korzystać z tego rodzaju zamków, jest najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jednak to nie kres ich możliwości. Jak już zostało wspomniane również montaż, nie jest zbyt skomplikowany, a o tego mamy wiele stopni szyfrowania. Największe pole manewru w tej kwestii dają oczywiście zamki elektroniczne. Do tego zarządzać można nimi z poziomu serwa przy stosowaniu jednocześnie wielu zamków na danym obiekcie. W sprzedaży są też zamki ze specjalnymi kartami do ich otwierania, co jest idealnym wyjściem w hotelach i biurach. Sam proces szyfrowania jest na tyle intuicyjny, że nie trzeba obawiać się komplikacji przy obsłudze tego rodzaju zamków.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%