Zamknij
REKLAMA

Jakie garnki do płyty indukcyjnej?

07:59, 23.02.2021 | Materiał partnera
Skomentuj

Wybór idealnego kompletu garnków do kuchni wydaje się prosty. Do czasu, gdy stajemy przed sklepową półką lub przeglądamy setki stron oferujących zestawy naczyń. Wtedy okazuje się, że o garnkach wiemy naprawdę niewiele. Zanim jednak porzucisz marzenia o idealnym komplecie pasującym do Twojego domu – przekonaj się, że nie jest to tak trudne, jak sądzisz. Dziś skupimy się na indukcji i wyjaśnimy, czym kierować się przy zakupie.

Jak działają płyty indukcyjne? Jakie garnki do płyty indukcyjnej wybrać? Czym kierować się przy zakupie, aby posłużyły przez lata? Po odpowiedzi na te pytania, wybór garnków do indukcji okaże się bajecznie prosty! Zapoznaj się również z opiniami innymi użytkowników garnków do płyty indukcyjnej.

Jak działa indukcja?

Krótko i na temat, żebyśmy mogli przejść do konkretów. Indukcja działa bowiem na zasadzie wymiany fal magnetycznych. Pod płytą powstaje pole magnetyczne szybkozmienne wchodzące w reakcję jedynie z dnem metalowych naczyń, które indukują prądy wirowe. W wyniku tej reakcji powstaje ciepło, dzięki któremu możemy stworzyć jakiekolwiek danie, jakie sobie tylko wymarzymy. Proste, prawda?

Dlaczego warto zdecydować się na indukcję?

Wiemy już jak. Jednak „jak” nie równa się odpowiedzią na „dlaczego”. My chcemy wyróżnić 4 główne powody – oszczędność czasu i pieniędzy, łatwe utrzymanie czystości oraz bezpieczeństwo.

Jak się okazuje, czas gotowania na indukcji jest o 30% krótszy niż w przypadku kuchenki gazowej. Niektóre indukcje zaopatrzone są w funkcję błyskawicznego podgrzewania. Możemy w pełni skupić się na czynności gotowania i płynnie przechodzić z jednego kroku w drugi. Ponadto wiele osób ceni sobie indukcję za niskie pobieranie energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.

Kolejnym istotnym elementem jest czystość powierzchni, na której gotujemy. Dzięki temu, że jest ona gładka i płaska wymaga ona od nas niemal zero wysiłku, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości. Wystarczy wyposażyć się w miękką gąbkę lub ściereczkę, która nie zarysuje nam indukcji, delikatny detergent oraz systematyczność. Po latach użytkowania kuchenki gazowej z milionem szczelin oraz kratką, na której nieprzerwanie osadzał się tłuszcz, indukcja będzie naprawdę miłą odmianą. 

Wiele słyszy się też o zagrożeniach związanych ze szczelnością instalacji gazowych. Przy wyborze płyty indukcyjnej ten problem naturalnie odchodzi w niepamięć. Wystarczy nam podłączenie do sieci elektrycznej, która zdaje się stwarzać mniej problemów. Co więcej, indukcja elektromagnetyczna, jak zostało to opisane wyżej, sprawia, że nagrzewa się jedynie dno naczynia. Pozostała przestrzeń urządzenia pozostaje zimna, a co za tym idzie, liczba poparzeń znacznie spada. Indukcja wydaje się być wtedy dodatkowo słusznym rozwiązaniem, jeżeli małe i energiczne stópki naszych pociech mają tendencję do maszerowania po kuchni.

Jakie garnki do kuchni indukcyjnej wybrać?

Chyba wiemy już wszystko. Pozostała ostatnia prosta, czyli odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie będą najlepsze garnki do płyty indukcyjnej. Niektóre z garnków do kuchenek gazowych pasuje także do kuchenek indukcyjnych. Dlatego jeżeli wolimy iść od szczegółu do ogółu, to możemy kupić garnki do indukcji, które zdadzą egzamin również na innych kuchenkach.

Jednak najlepsze garnki do indukcji to te z dnem z tworzywa ferromagnetycznego. To właśnie dzięki niemu może przepływać energia z indukcji do naszych potraw. Oprócz tego im grubszy spód, tym lepiej. Wtedy jeszcze szybciej się on nagrzewa. Sugerujemy zestaw naczyń trójwarstwowych lub z wbudowanym dyskiem aluminiowym. Co więcej, musimy pamiętać, żeby średnica garnków była dopasowana do pól grzewczych. Producenci powinni umieścić sugerowane wymiary w instrukcji kuchenki indukcyjnej. Niektóre z nich posiadają również funkcję rozpoznawania wielkości garnków. Wtedy mogą być one mniejsze, ale nie większe od danego pola, ponieważ indukcja nagrzeje się tylko tam, gdzie będzie stykać się z naczyniem.

Mniejszy garnek do większego pola zda egzamin, jednak zbyt duży garnek zmarnuje potencjał urządzenia. Tylko dobre garnki do indukcji, tzn. z idealnie dopasowaną średnicą, będą równomiernie rozprowadzać ciepło, wpływając tym samym na jakość gotowanych potraw. Ponadto w celu uniknięcia strat energii cieplnej, powinniśmy wybrać naczynia o idealnie gładkim spodzie. Wybrzuszenia czy znaczne wgłębienia nie będą dobrym rozwiązaniem.

Jak sprawdzić, czy garnki pasują na indukcję?

Tu sprawa jest prosta. Przy zakupie, zwróć uwagę na znak indukcji. To symbol przypominający spiralę zwojnica. Za jego pomocą producent gwarantuje nam prawidłowe działanie garnków na kuchni indukcyjnej.

Najlepsze garnki na kuchnię indukcyjną

O kuchniach indukcyjnych moglibyśmy pisać bez końca. Dowiedzieliśmy się o nich dosłownie wszystkiego. Owocem naszej miłości do gotowania jest zestaw naczyń premium plus oraz multiwar duo. Spełniają one wszystkie z wymaganych warunków na kuchnię indukcyjną. Wykonane ze stali nierdzewnej są najbardziej przystępną ze wszystkich oferowanych materiałów na rynku. To specjalne garnki do płyty indukcyjnej Welmax, które łączą w sobie design, jakość i troskę o zdrowie. Pięknie się błyszczą, działają równie skutecznie na indukcji, co na gazówce i nie wpływają na smak potraw.

Opinie klientów Welmax na temat garnków na kuchenkę indukcyjną 

“witam,garnki moim zdaniem fantastyczne,użytkowane intensywnie ok 2 lata nie noszą praktycznie żadnych oznak zużycia,bardzo szybko się nagrzewają i jeszcze długo po zdjęciu z ognia trzymają temperaturę potrawy,nie są najtańsze ale warte każdej wydanej złotówki ,polecam z czystym sumieniem.” ~~ Karolina 

“Po przeczytaniu opinii o multiwarze Welmax kupiłam go w końcu i jestem mega zadowolona. W tym roku błyskawicznie przygotowałam na święta najbardziej czasochłonne potrawy np. kapustę z grochem czy bigos. Pomyśleć, że wcześniej mieszałam w garach po 8 godzin, a teraz wystarczyło 20 minut....”~~ Beata

“Mi się bardzo podoba WOK w ofercie Welmaxu. Poza jakością, w którą wierzę jest po prostu bardzo …ładny
Jako kobieta patrzę też na stronę estetyczną naczyń i bardzo mi się podoba taki prosty, elegancki design.” ~~ Patrycja

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%