Zamknij
REKLAMA

Akcesoria do autoklawów kosmetycznych i medycznych

00:00, 30.03.2021 | materiały patnera

Autoklaw kosmetyczny to współcześnie jedna z najskuteczniejszych metod bezpiecznej sterylizacji narzędzi. Wykorzystywany jest wszędzie tam, gdzie higiena warunków pracy pełni wyjątkowo istotną rolę – ze sprzętów tego typu na szeroką skalę korzysta branża medyczna i kosmetologiczna. Choć nowoczesne autoklawy wyposażone są w szereg funkcjonalnych modułów, na rynku możemy znaleźć dodatkowe akcesoria, które pozwolą na jeszcze prostszą i bardziej efektywną pracę z tymi urządzeniami.

Jakich warunków wymagają autoklawy kosmetyczne i medyczne?

By praca z autoklawami przebiegała bezpiecznie i bezproblemowo, kluczowym jest zadbanie o kilka drobnych, lecz istotnych czynników. Stan techniczny urządzenia powinien być regularnie monitorowany, by móc możliwie jak najwcześniej zauważyć ewentualną usterkę. Przedmioty poddawane sterylizacji przed włożeniem do komory autoklawu powinny być dokładnie umyte i zdezynfekowane. Konieczne może być ich zabezpieczenie przy użyciu specjalnych torebek. Przed uruchomieniem urządzenia należy sprawdzić, czy zbiornik jest odpowiednio szczelnie zamknięty. Osoby pragnące maksymalnie uprościć sobie proces korzystania z autoklawu kosmetycznego mogą zakupić model w pełni automatyczny.

Torebki do sterylizacji w autoklawie – jak się je wykorzystuje?

Jednym z akcesoriów wyjątkowo często wykorzystywanych podczas pracy z autoklawem kosmetycznym są torebki na narzędzia. Sterylizacja za pomocą pary wodnej może narazić przedmioty na różnego rodzaju uszkodzenia, dlatego tak ważnym jest odpowiednie zabezpieczenie ich przed umieszczeniem w komorze. W trosce o jak najlepsze efekty wyjaławiania, przeznaczone do tego celu torebki wykonywane są z tworzyw posiadających niezbędne atesty oraz spełniających normy medyczne. Przed włożeniem zapakowanych przedmiotów do zbiornika należy szczelnie zamknąć opakowania. Do tego celu wykorzystać można specjalną zgrzewarkę, jednak na rynku dostępne są także modele torebek zamykane za pomocą taśmy samoprzylepnej. Opakowania są wyposażone w specjalny wskaźnik, który pozwoli upewnić się, że sterylizacja narzędzi odbyła się w prawidłowy sposób. Dodatkowe akcesoria można znaleźć na https://cosmed24.pl/dezynfekcje-i-sterylizacja/autoklawy-kosmetyczne/.

Do czego przydają się drukarki do autoklawów?

Funkcjonujące na polskim rynku różnego rodzaju gabinety medyczne i kosmetologiczne muszą przestrzegać wymogów sanepidu. Jednym z obowiązków każdej placówki jest konsekwentna sterylizacja używanych narzędzi w celu minimalizowania ryzyka zakażenia. Odpowiedni autoklaw kosmetyczny nie tylko będzie zgodny z wymaganiami sanepidu, lecz także pozwoli na bezproblemową pracę w najwyższym standardzie higieny. By uzyskać potwierdzenie, że sterylizacja przebiegła prawidłowo, można skorzystać z możliwości, jakie dają drukarki do autoklawów. Bardziej nowoczesne urządzenia dysponują już wbudowaną drukarką, osoby nieposiadające takiej funkcjonalności w swoich sprzętach powinny rozważyć jej zakup w postaci osobnego komponentu. Za pomocą tego elementu można uzyskać wydruk zawierający dane na temat całego procesu, co pomoże znacząco uprościć prowadzenie niezbędnej dokumentacji. Drukarkę do autoklawu należy wyposażyć w odpowiedni papier termiczny.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%