Zamknij
REKLAMA

Jaki krem do twarzy będzie odpowiedni dla cery wrażliwej?

15:28, 12.04.2021 | materiały patnera

Żeby codzienna pielęgnacja rzeczywiście przynosiła oczekiwane efekty, powinniśmy zadbać nie tylko o to, by stosować ją regularnie – kluczowe jest dokładne poznanie potrzeb naszej skóry. Wskazanie swojego typu cery umożliwi nam znalezienie idealnego kremu do twarzy czy kremu pod oczy, zwłaszcza że każdy produkt może posiadać nieco inne właściwości. Jak zatem skomponować kosmetyczkę, mając na uwagę charakterystykę cery wrażliwej?

Cera wrażliwa – czyli jaka?

Cerę wrażliwą z pełnym przekonaniem można zaliczyć do najbardziej problematycznych typów skóry. Dzieje się tak, ponieważ gwałtownie reaguje na różnorodne czynniki zewnętrzne: wysoką lub niską temperaturę, mróz, wiatr, promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza, a nawet stres czy stosowaną przez nas dietę. O ile wszystkie te zagrożenia mogą naruszyć delikatny naskórek, o tyle w przypadku cery wrażliwej bardzo szybko dochodzi do intensywnych zaczerwienień, a nawet reakcji alergicznych.

To wszystko sprawia, że aby znaleźć odpowiedni krem do twarzy dla tak wymagającej cery, trzeba mieć na uwadze skład kosmetyków i pamiętać o tym, żeby uważać z eksperymentami. Skóra może źle znosić częste i gwałtowne zmiany w pielęgnacji, powinniśmy zatem uważnie jej się przyglądać i reagować natychmiast, jeśli stwierdzimy, że jakiś składnik działa na nią negatywnie.

Pielęgnacja cery wrażliwej

Bez względu na to, czy nakładamy krem pod oczy, czy też maseczkę, powinniśmy zwracać uwagę na to, czy wspomniane produkty są hipoalergiczne. Ich składy są zazwyczaj delikatniejsze i pozbawione wielu substancji, które mogłyby powodować potencjalne podrażnienia. Tak samo należy postępować, kompletując produkty do demakijażu i oczyszczania.

Pamiętajmy też o tym, że cera wrażliwa nie lubi gwałtownego pocierania. Nakładając krem do twarzy, używajmy łagodnych, kolistych, masujących ruchów. Warto też nie stosować zbyt często peelingów, które mogłyby doprowadzić do zaczerwienień.

Krem do twarzy i krem pod oczy do cery wrażliwej

Trzeba oczywiście zaznaczyć, że kremu do twarzy nie możemy stosować również w roli kremu pod oczy – konieczne są tutaj dwa odrębne kosmetyki. Niemniej, jeśli chcemy odpowiednio zatroszczyć się o skórę wrażliwą, w obu przypadkach możemy kierować się podobnymi zasadami. Kremy dla cery wrażliwej powinny być zatem:

  • nawilżające – utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia sprawia, że wzmacniamy barierę hydrolipidową skóry, dzięki czemu może się ona bronić przed czynnikami zewnętrznymi;
  • odżywcze i regenerujące – polecane szczególnie w kosmetykach nakładanych na noc. Wspomogą one odnowę naskórka i nasycą go cennymi składnikami;
  • kojące i łagodzące – tak by ewentualne podrażnienia znikały szybciej. Cera wrażliwa często wiąże się z uczuciem pieczenia, a nawet swędzenia, dlatego potrzebuje czegoś, co ją wyciszy.

Warto przy okazji wspomnieć, że niektóre silniejsze składniki – takie jak chociażby retinol czy kwas salicylowy – nie są wskazane w pielęgnacji skóry wrażliwej. Mają one zbyt silne działanie, które może wpłynąć na pogorszenie się stanu cery.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%