Zamknij
REKLAMA

Werner Kenkel - Lider Klimatyczny Polska 2021. Co zdecydowało, że firma otrzymała taki tytuł?

07:40, 14.04.2021 | ()

Jak już informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku Forbes Polska przyznał firmie Werner Kenkel tytuł Lidera Klimatycznego Polska 2021. Magazyn, przy współpracy z firmą Statista, przeanalizował ponad 500 firm działających na terenie naszego kraju pod kątem działań proekologicznych.

Tytuł Lidera Klimatycznego Polska 2021 oznacza, że firma Werner Kenkel znalazła się wśród 30 najlepiej ocenionych przedsiębiorstw, które w największym stopniu zmniejszają emisję gazów cieplarnianych oraz przyczyniają się do uzyskania neutralności klimatycznej przez Polskę. Firma Werner Kenkel na to wyróżnienie pracuje od wielu lat prowadząc różne działania proekologiczne. Jednym z przykładów takich jest flota elektrycznych wózków widłowych.

Powierzchnia zakładów produkcyjnych firmy Werner Kenkel to ok 100.000 m kwadratowych, po których porusza się w sumie kilkadziesiąt elektrycznych wózków widłowych. Pojazdy te umożliwiają realizację prac logistyczno-transportowych. Operatorzy wózków widłowych biorą udział na każdym etapie procesu produkcyjnego. Począwszy od rozładunku bel papieru i dostarczeniu ich do produkcji tektury, przez odbiór wyprodukowanych opakowań, aż po załadunek samochodów ciężarowych z wyrobem gotowym.

Jeszcze kilka lat temu firma Werner Kenkel dysponowała również wózkami widłowymi spalinowymi, jednak od 2014 roku sukcesywnie wymienione zostały na te, które są napędzane baterią elektryczną.

- Jest wiele czynników, które potwierdzają, że obrany przez nas kierunek jest właściwy pod względem ekologicznym, ekonomicznym jak i funkcjonalnym. Korzyści mające na celu ochronę środowiska były dla naszej firmy kluczowe - podkreśla Waldemar Borowiak, zastępca dyrektora techniczno-inwestycyjnego firmy Werner Kenkel.

Jak podkreśla, przede wszystkim wózki widłowe elektryczne nie emitują spalin, które są szkodliwe dla ludzi i otoczenia. Dzięki temu można je bezpiecznie wykorzystywać również wewnątrz hal produkcyjnych. Ponadto, wózek elektryczny umożliwia duży komfort jazdy: jest cichy i zwrotny nawet w wąskich przejściach. Oprócz tego, proces wymiany baterii w urządzeniach jest szybki i sprawny. Także ładowanie akumulatora wózka widłowego elektrycznego nie trwa zbyt długo, a baterie są bardzo wydajne.

- Poza najważniejszymi czynnikami ekologicznymi i funkcjonalnymi, elektryczne wózki widłowe są zdecydowanie bardziej ekonomiczne, ponieważ ich eksploatacja jest znacznie tańsza - podsumowuje Waldemar Borowiak.

Więcej informacji tutaj

 

(Ciekawe)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%