Zamknij

Ostatnia szansa na porozumienie, zwyczajna dbałość o związek, a może bezkonfliktowe rozstanie? Różne oblicza terapii dla par

14:53, 26.04.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:54, 26.04.2021

Terapia dla par ma różne oblicza – tak samo jak wyjątkowy jest każdy związek. Wiele osób przekonuje się do korzystania z tego typu pomocy, by poradzić sobie z przykrymi doświadczeniami, znaleźć wspólny język z drugą połówką lub wprowadzić związek na nowy etap. Zdaje się, że do gabinetów psychoterapeutycznych częściej zaglądają mieszkańcy większych miast, nie chcą narazić się na plotki. Czy terapia to wciąż pewnego rodzaju tabu? Co jeszcze można powiedzieć w temacie: terapia dla par?


Na czym polega terapia par i kiedy warto ją rozważyć?


Terapia par w głównej mierze pomaga w znalezieniu dobrej formy komunikacji pomiędzy dwojgiem osób oraz odkryciu przestrzeni na zrozumienie każdej ze stron. Relacje partnerskie w różnych stadiach zaawansowania narażone są na wiele kryzysów i mniejszych problemów – jest to ich nieodłączna część. Jeśli pewne kłopoty przytłaczają, warto zasięgnąć pomocy specjalisty. Terapia może być również przydatna w przypadku występowania mniejszych kryzysów – pozwala wtedy podjąć skuteczne środki i uniknąć dalszych niepowodzeń w związku. Z jakimi problemami najczęściej zmagają się pary, odwiedzające gabinet terapeuty? Są to m.in.:

- zdrady,
- przemoc słowna lub fizyczna,
- nieumiejętność komunikowania się z partnerką/partnerem,
- odmienne charaktery oraz różne spojrzenia na życie,
- nałogi,
- choroba partnerki/partnera,
- zaburzenia funkcji seksualnych,
- niezaspokajanie potrzeb emocjonalnych partnerki/partnera.

Nierzadko terapia par polega również na pracy, która umożliwia rozstanie się w warunkach wzajemnego zrozumienia.


Prywatność bez wstydu – dlaczego terapie nadal są tematem tabu?


Nie ma niczego złego w zachowywaniu prywatności w związku – w końcu jest to relacja oparta na intymności, zaufaniu i powinna dotyczyć głównie dwóch osób w niej trwających. Podobne odczucia powinien wzbudzać wybrany psychoterapeuta. Oferowanie klientom komfortu oraz zrozumienia pozwala docierać do sedna problemów, z którymi się mierzą, dając gwarancję bezpieczeństwa. Mimo że to, co dzieje się w gabinecie specjalisty, powinno pozostać pomiędzy uczestnikami terapii i prowadzącym, sam fakt korzystania z terapii nie powinien być powodem do wstydu, tworzenia się dyskomfortu społecznego czy innego rodzaju nieprzyjemnych sytuacji. Obecnie coraz częściej mówi się o terapii jak o czymś zupełnie zwyczajnym – jak wizyta u lekarza rodzinnego. Wiele pozytywnych głosów umożliwia „odczarowanie” terapii i pozbycie się z niej łatki korzystania z czegoś, co uwłacza godności człowieka. Terapia to oznaka siły – warto o tym pamiętać.

Terapia dla par Poznań - https://klinika-lmc.pl/uslugi/terapia-malzenska-i-par/ lub w innych większych miastach, a także na prowincji nie należy dzisiaj do rzadkości. Śmielej podejmuje się również trudne tematy w związku. Kiedy potrzebne jest wsparcie, nie warto z niego rezygnować. W końcu zdrowie psychiczne jest istotnym aspektem codziennego funkcjonowania w zgodzie ze sobą.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%