Zamknij
REKLAMA

Jak działają infolinie urzędów administracji publicznej?

15:08, 26.04.2021 | materiały partnera

Dzięki wprowadzeniu infolinii obsługujących urzędy administracji publicznej można uzyskać pomoc łatwiej, szybciej oraz bez wychodzenia z domu. Choć nie są one zwykle czynne całodobowo, umożliwiają kontakt przez większą część dnia. Wymiar godzin, w jakich czynne są infolinie telefoniczne, zwykle przekracza godziny otwarcia stacjonarnych urzędów.

Zalety infolinii

Obecnie większość numerów połączonych z infoliniami jest bezpłatnych, dzięki czemu możemy uzyskać pomoc bez ponoszenia kosztów. W przypadku firm komercyjnych nie jest to jednak jeszcze standard, dlatego przez wybraniem numeru warto się upewnić, czy dany numer należy do bazy połączeń bezpłatnych. Wprowadzenie infolinii do puli oferowanych usług usprawnia obsługiwanie dużej liczby klientów. Dzięki czemu niezbędne informacje przekazywane są sprawniej i szybciej. Dzięki rozwiązaniom technicznym numerów rozpoczynających się na 0-800, 0-801 oraz 0-804, osoba dzwoniąca na infolinie zostanie automatycznie połączona z najbliższym puntem. Usprawnia to komunikację w sytuacjach, gdy lokalizacja jest kluczowa. Aby poznać szczegóły funkcjonowania konkretnej infolinii, warto skorzystać ze strony kontaktinfolinia.pl.

Infolinia podatkowa

Ze względu na zawiłość polskiego systemu podatkowego, wiele osób potrzebuje pomocy w trakcie różnego rodzaju rozliczeń. Nie każdy problem natomiast wymaga konsultacji w biurze rachunkowym. Co jednak w sytuacji, gdy wątpliwość jest niewielka lub na co dzień nie występuje konieczność posiadania księgowego? Wtedy często rady udzielają bardziej doświadczeni przyjaciele lub członkowie rodziny. Aby jednak móc uzyskać fachową pomoc na najwyższym poziomie merytorycznym, warto skorzystać z Krajowej Informacji Skarbowej. Stworzona została ona przez Fiskus i stanowi odpowiedź na potrzeby obywateli. Jest ona jedną z infolinii urzędów administracji publicznej. Oferuje bezpłatną pomoc w obrębie podatków, interpretacji przepisów podatkowych oraz służby celnej. Szczególnie pomocna jest wobec osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Darmowy numer działa w godzinach 7.00-18.00 w dni robocze.

Jeśli jednak poruszana kwestia jest zbyt złożona oraz wymaga konsultacji z dyrektorami izb skarbowych, należy wypełnić oraz złożyć wniosek do Krajowej Informacji Skarbowej. Wiąże się on z uiszczeniem opłaty w wysokości 40 złotych. Informacji niezbędnych do wypełnienia wniosku również udziela osoba na infolinii.

Kontakt z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podlega pod sektor finansów publicznych. Tym samym infolinia ZUS należy do infolinii urzędów administracji publicznej oraz działa w sposób podobny do infolinii podatkowej. Nie jest ona dodatkowo płatna, taryfa jest zgodna ze standardową opłatą wyznaczoną przez operatora. Infolinia czynna jest w godzinach 7.00-18.00 w dni robocze. Aby uzyskać odpowiedź na konkretny problem, należy po uzyskaniu połączenia wybrać odpowiednią cyfrę. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać informacje na temat danych znajdujących się koncie, niezbędne będzie potwierdzenie swojej tożsamości.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%