Zamknij

Kanary czy Baleary? Kiedy najtaniej?

14:47, 13.05.2021 | materiały partnera

Ciepłe morze, słońce wcześnie rano zaglądające przez okno, pewność pogody, pyszna kuchnia i mnóstwo atrakcji - Hiszpania każdego roku przyciąga rzesze turystów z całego świata. A szczególnie popularnością cieszą się Wyspy Kanaryjskie i Baleary. Ceny mogą zaskoczyć, pozytywnie. Przeglądając oferty na portalach oferujących wycieczki, tańsza jest Majorka niż Teneryfa, ale zazwyczaj tak było, gdyż jest bliżej nam do niej. Są miesiące droższe i tańsze. Kiedy warto jechać? Gdzie jest piękniej?

Na Morzu Śródziemnym czy na Atlantyku?

Każdy z kierunków i Wyspy Kanaryjskie, i Baleary są atrakcyjne z turystycznego punktu widzenia. Jedną z podstawowych różnic jest czas dotarcia na miejsce. Jeśli nie lubisz latać, to bliżej jest Majorka niż Teneryfa. Lot trwa około trzech godzin. Dla porównania na Teneryfę lecimy prawie dwa razy dłużej, jakieś 5 godzin. Więc jeśli nie lubisz latać, lepszą opcją są Baleary. Archipelag tworzy około 200 wysp. Najpopularniejsza imprezowa wyspa to oczywiście Ibiza. Trzecia pod względem powierzchni i druga pod względem liczby ludności Archipelagu Baleary. Jej symbolem są białe domki i piękne plaże. Największa wyspą archipelagu jest Majorka. Ona również zachwyca piaszczystymi plażami i niezwykle urozmaiconym krajobrazem.

Nieco dalej, na północnym zachodzie od afrykańskiego wybrzeża, turystów przyciągają Wyspy Kanaryjskie. Są to wyspy powulkaniczne, które cechuje specyficzny krajobraz. A każda z wysp jest inna. Teneryfa ma najwyższą górę w Hiszpanii (Wulkan Teide). Lanzarote jest bardzo wietrzne. Nie dla tych co lubią leżeć na piaszczystych plażach, bo zwyczajnie jest to trudne przy wiejącym wietrze. Fuerteventura jest bardzo zielona jak na powulkaniczną wyspę. A Gran Canaria leżąca pomiędzy Fuerteventurą a Teneryfą, nosi najstarsze ślady osadników na Kanarach.

Wakacje w Hiszpanii- kiedy najtaniej wychodzi?

Teneryfa, Majorka, Gran Canaria - ofert na lato 2021 jest dużo. Ceny rosną wraz ze zbliżaniem się do okresu wakacyjnego. Najtaniej na Wyspy Kanaryjskie i Baleary polecimy w maju i czerwcu, a później ceny spadają we wrześniu i październiku. W szczycie, w lipcu i sierpniu, tańszą opcją jest śledzenie ofert i korzystanie z last minute, można zaoszczędzić sporo. Jedyny minus jest taki, że ceny spadają na dobę bądź dwie przed wylotem, zatem jest to opcja dla osób spontanicznych, które mogą lecieć na Grand Canarię albo na Ibizę. Znaczenie ma cena. Poza szczytem również opłaca się śledzić oferty last minut, bo można dużo zaoszczędzić.

Zarówno Kanary jak i Baleary warto odwiedzić. Wiele możliwości spędzania czasu, to pewność udanego i przede wszystkim słonecznego urlopu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%