Zamknij
REKLAMA

Tanie ogrzewanie domu

08:29, 23.06.2021 | materiały partnera
Komfort termiczny jest jednym z czynników, który wpływa na dobre samopoczucie, zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie. Stan ten możemy osiągnąć dzięki prawidłowo dobranej metodzie ogrzewania. Na wybór instalacji grzewczej składa się kilka czynników takich jak: koszt, efektywność, łatwość montażu czy serwis. Wśród właścicieli domów coraz popularniejsza staje się metoda ogrzewania za pomocą podczerwieni. Jakie są jej zalety? W jaki sposób działa? Poniżej w sposób jasny i prosty dowiesz się, dlaczego ogrzewanie na podczerwień jest korzystne dla Twojego domu.

Mechanizm działania i montaż instalacji na podczerwień

Tanie ogrzewanie na podczerwień działa na zasadzie emisji fal cieplnych. Rozchodzą się one równomiernie w pomieszczeniu w przeciwieństwie do tradycyjnych kaloryferów, których ciepło gromadzi się głównie pod sufitem. Fale podczerwone osuszają i ocieplają ściany, a także nagrzewają przedmioty, które wtórnie podnoszą temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu proces ten jest efektywny i bardzo oszczędny. Ogrzewanie elektryczne domu za pomocą podczerwieni można wprowadzić w dowolnym momencie, ponieważ montaż jest bardzo szybki i wykonywany przez fachowców. Nie wiąże się również z ingerencją w ściany czy podłogi. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy dopiero co zakończyli prace remontowe lub budowę domu.

Zalety ogrzewania na podczerwień

Ogrzewanie elektryczne wykorzystujące fale podczerwone ma wiele zalet. Wśród niech wymienia się między innymi dużą efektywność i oszczędność. Dodatkowo zastosowanie takiej właśnie instalacji w swoim domu wyklucza potrzebę organizowania dodatkowej przestrzeni na kotły centralne, czy też składowanie paliwa opałowego. Co ważne, ogrzewanie na podczerwień jest ekologiczne i nie przyczynia się do powstawania szkodliwych substancji tworzących smog. Jest również bezpieczne i korzystne dla zdrowia. Fale podczerwone pozytywnie wpływają na osoby zmagające się z artretyzmem, czy chorobą zwyrodnieniową stawów, ponieważ ciepło dostarczane tą metodą wnika głęboko w struktury ciała. Dzięki wnikliwemu osuszaniu i ocieplaniu ścian zapobiega także rozwojowi pleśni, które mogą być przyczyną rozwoju astmy, a także ostrych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Ogrzewanie na podczerwień jest również polecane osobom, które są alergikami. Ta metoda grzewcza zapobiega unoszeniu się roztoczy kurzu domowego i pyłków roślinnych w powietrzu, ponieważ nagrzane powietrze nie unosi się, ale równomiernie rozchodzi w przestrzeni. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że instalacja ta jest trwała i służy nawet przez kilkadziesiąt lat.
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%