Zamknij
REKLAMA

Czy można mieć mniejsze rachunki za prąd?

10:53, 20.08.2021 | materiały partnera

Co miesiąc, kiedy przychodzi czas płacenia rachunków, wielu z nas zastanawia się jak zaoszczędzić na stałych opłatach. Nie zawsze jest to możliwe. Jednak w przypadku energii elektrycznej możemy sobie nieco pomóc i obniżyć koszty ponoszone przez nas za zużywaną energię elektryczną. Z drugiej strony warto sprawdzić ofertę dystrybutorów i dowiedzieć się, kto sprzeda nam najtańszy prąd.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • Jak oszczędzać na energii elektrycznej?
  • Jak wybrać dystrybutora oferującego tani prąd?

Opłaty za prąd to duża część budżety w każdym gospodarstwie domowym. Warto zastanowić się w jaki sposób możemy oszczędzać na energii eklektycznej i w jaki sposób pozyskać jak najtańszy prąd. Oszczędności są możliwe jednak najtrudniejsze będzie wypracowanie odpowiednich nawyków.

Jak oszczędzać energię elektryczną?

Jest kilka sposobów, aby płacić niższe rachunki za prąd. Wystarczy nie marnować światła i nie świecić niepotrzebnie lamp w pomieszczeniach, gdzie nikt nie przebywa. Można zainwestować w sprzęt AGD o wysokiej klasie energetycznej, który będzie zużywał optymalna ilość energii. Ponadto warto zastanowić się nad najlepszą dla nas taryfą. Operatorzy coraz częściej oferują kilka rodzajów taryf. Są to między innymi taryfy nocna, dzienna czy taryfa weekendowa. Dwutaryfowe liczniki prądu spotkamy w coraz większej liczbie domów w Polsce. To bardzo korzystna opcja dla osób, które mają stały plan dnia i zużywają najwięcej prądu jedynie w określonych godzinach w ciągu doby. Porównując cenniki taryf u poszczególnych dostawców prądu, zwracajmy uwagę przede wszystkim na cennik brutto. To właśnie cenami brutto powinniśmy być najbardziej zainteresowani, ponieważ znając  stawki i nasze zużycie prądu z ostatnich kilku miesięcy, jesteśmy w stanie, policzyć sobie potencjalne koszty za prąd u danego operatora.

Tani prąd a dobry dystrybutor energii elektrycznej

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej to jeden ze sposobów na zmniejszenie naszych rachunków za prąd. Często korzystne dla nas są różnice w opłatach dystrybucyjnych i innych dodatkowych kosztach, które są nieodłącznym elementem w rachunków za prąd. Chcąc zmienić dystrybutora wystarczy wejść na stronę internetową dostawcy prądu i wypełnić odpowiedni formularz kontaktowy (podanie danych jest tu niezbędne) lub zadzwonić pod wskazany numer. I drogą telefoniczną ustalić wszystkie szczegóły. O ile formalności trwają krótko i do podpisania nowej umowy dojdzie niemal z dnia na dzień, to samo przenoszenie usługi może potrwać do kilku tygodni.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%