Zamknij
REKLAMA

Metoda Helen Doron - nauka jest przyjemnością

07:54, 03.09.2021 | ()

Nauka języka obcego nie musi być trudna. Wręcz przeciwnie, może sprawiać przyjemność. Jaki jest do tego klucz? Metoda Helen Doron.

"Nasz mózg jest stworzony do nauki języków - nikt nas nie pytał, czy chcemy mówić językiem ojczystym, a jednak nauczyliśmy się go bez wysiłku - i jesteśmy w tym świetni" - to słowa Helen Doron, która 35 lat temu opracowała własną metodę nauczania języka angielskiego dla dzieci, która jest oparta na naturalnym przyswajaniu języka.

W metodzie Helen Doron nie ma nic na siłę. Nie sadza się dzieci w ławkach, by przez kilkadziesiąt minut uczyć je słówek i regułek. Dzięki wciągającym i bezstresowym lekcjom wypełnionym muzyką, grami i szeroką gamą starannie zaplanowanych zajęć, nauka jest łatwa, lekka i przyjemna.

Najmłodsze dzieci uczone metodą Helen Doron mają mają 3 miesiące.

- Wykorzystujemy naturalny proces przyswajania języka - tłumaczy Anna Nawrocka, właścicielka Centrum Helen Doron przy ulicy Sułkowskiego 46 w Lesznie.

Rodzice uczestniczą w zajęciach z dziećmi, które podczas każdych zajęć osłuchują się z językiem obcym. 

- Poznają jego melodię, a dopiero kiedy mają kilka miesięcy zaczynają poznawać znaczenie dźwięków - wyjaśnia Anna Nawrocka.

 Podstawą zajęć jest osłuchanie się z językiem angielskim. Skuteczna metoda jest wdrażana w każdej grupie wiekowej.

We wszystkich grupach wiekowych lekcje są wyłącznie w języku angielskim.

- U nas nie sadzamy dzieci w ławkach. Uważamy, że najlepszą metodą jest uczenie w zabawie i bez stresu. Podstawą jest zanurzenie w języku obcym, a metoda Helen Doron zapewnia intensywny z nim kontakt. Dlatego oprócz zajęć raz w tygodniu, dzieci na co dzień mają oswajać się z językiem i materiałem z zajęć. Efekty widać jeśli dzieci czy młodzież dwa razy dziennie osłuchują się z materiałem z lekcji, a to zapewniają nasze ścieżki dźwiękowe, filmy, piosenki, aplikacje i multimedialna platforma Kangi Club oraz Teen Buzz - radio dla nastolatków - podkreśla Anna Nawrocka.

Centrum Helen Doron w Lesznie przygotowuje ósmoklasistów i maturzystów również do egzaminów końcowych.

- Nasze zajęcia są kompatybilne z programem szkolnym - zaznacza Anna Nawrocka. - Przygotowujemy młodzież do egzaminów Cambridge od poziomu Starters aż po First for Schools. Oferuje dodatkowo kursy dla ósmoklasistów i maturzystów.

Jakość nauczania zapewnia wykwalifikowana kadra lektorów po specjalistycznych przeszkoleniach.

- Nasi nauczyciele corocznie uczestniczą w konferencjach i seminariach doszkalających. Ponadto do ich dyspozycji jest specjalistyczny portal, który służy wymienianie doświadczeń i spostrzeżeń. Robimy wszystko, by podnosić kwalifikacje, co przekłada się na skuteczność uczenia - dodaje Anna Nawrocka.

Nauka Języka Angielskiego HELEN DORON
Leszno, ul. K. Sułkowskiego 46
Tel. 603 328 079

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

 

(Edukacja )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%