Zamknij
REKLAMA

Odpoczynek na tarasie jesienią? Wystarczy odpowiednie zadaszenie. Podpowiadamy, jakie wybrać

11:54, 09.09.2021 | materiały partnera

Nawet najpiękniejszy taras lub balkon bez zadaszenia stają się elementem kompletnie bezużytecznym, gdy pada deszcz lub gdy pali słońce. Najczęściej w takiej sytuacji korzystanie z wypoczynku na świeżym powietrzu kończy się wraz z nadejściem jesieni, choć i latem trudno korzystać z tarasu nawet przy pięknej aurze, jeśli brakuje zadaszenia, które ochroniłoby nas przed nadmiarem słońca. Jeśli więc dotychczas nie myśleliśmy o takim rozwiązaniu, może warto teraz zadaszyć taras i korzystać z niego także jesienią? W ostatnim czasie to zadaszenia aluminiowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Sprawdziliśmy, co warto wiedzieć o takiej propozycji.

Zadaszenia aluminiowe to modny design, estetyka i dostępność w wielu wariantach kolorystycznych

Jak przekonaliśmy się na Metal-Gum, daszki i dachy wykonane z aluminium to przede wszystkim różnorodność rozwiązań. Zarówno pod względem kolorystyki, jak i wielkości zadaszenia, czy też sposobu jego wykończenia. Stąd też bardzo łatwo dopasować daszek nad taras do naszych konkretnych wymagań, architektury domu, czy stylu, w jakim utrzymana jest tarasowa aranżacja. Zadaszenia aluminiowe prezentują się bardzo nowocześnie, choć minimalistyczny design fantastycznie komponuje się tutaj także z bardziej klasycznym stylem. Z pewnością tego typu daszek będzie oryginalną dekoracją domu, bowiem aluminium stanowi modny akcent we dzisiejszych propozycjach w zakresie elementów wykończeniowych domu. Jeśli poszukujemy prostoty, a jednocześnie modnego efektu dekoracyjnego, zadaszenie aluminiowe sprawdzi się naprawdę dobrze.

Aluminium jest trwałe i zachowuje swoją estetykę przez lata

Ważne jednak aby wybrać zadaszenie z filtrem UV (pokrycie daszku wykonane jest z poliwęglanu komorowego, który wyposażony jest właśnie w filtr UV), co zapobiegnie powstawaniu na jego powierzchni nieestetycznych przebarwień, które pojawiają się w wyniku oddziaływania promieniowania słonecznego.

Wysokiej klasy aluminium jest trwałe, a konstrukcje zadaszeń aluminiowych solidne i stabilne. Porywisty wiatr, czy gradobicie z pewnością nie zaszkodzą naszemu zadaszeniu. Aluminiowe wsporniki malowane proszkowo na wybrany kolor nie tylko świetnie wyglądają, ale i są odporne na działanie słońca, wody i wilgoci. Nie ma mowy o korozji, czy innego typu uszkodzeniach.

Zadaszenie aluminiowe możemy zamontować samodzielnie

A to pozwoli nam zaoszczędzić na wynajmie ekipy fachowców. Połączenie aluminium i poliwęglanu to konstrukcja solidna i wytrzymała, a jednocześnie stosunkowo lekka, co dodatkowo ułatwia montaż. Nawet jeśli nie mamy dużego doświadczenia w tego typu zadaniach, montaż zadaszenie powinien przebiec szybko i bezproblemowo.

Jeśli nie mamy czasu na czyszczenia zadaszenia, te z aluminium sprawdzi się doskonale

Zadaszenie aluminiowe będące połączeniem aluminium i nowoczesnego poliwęglanu komorowego, nie wymaga żadnych czynności pielęgnacyjnych. W czyszczeniu daszku wyręczy nas deszcz. A jeśli zechcemy zrobić to sami, wystarczy woda pod ciśnieniem. Konstrukcję zadaszenia tworzą bardzo wygodne w utrzymaniu materiały.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%