Zamknij

Skuteczna edukacja on-line - portale, które warto znać

09:20, 12.10.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:20, 12.10.2021

Po wakacyjnej przerwie dzieci powróciły do szkolnych ławek. Nauka w całym kraju, z nielicznymi wyjątkami, odbywa się stacjonarnie. Tradycyjne metody edukacji z każdym rokiem okazują się jednak być coraz mniej efektywne a przede wszystkim mniej atrakcyjne dla uczniów. Dzieci są bowiem przyzwyczajone do korzystania z nowych technologii i urządzeń mobilnych, świat wirtualny niejednokrotnie jest dla nich bardziej interesujący niż realny, nie mają również problemu z poruszaniem się w Internecie. Wielu rodziców i nauczycieli dostrzega w tym spory problem czy wręcz zagrożenie, warto jednak spojrzeć na to zagadnienie szerzej i zastanowić się, w jaki sposób można usprawnić proces nauki oraz codziennej edukacji tak aby dla naszych pociech było to atrakcyjne, ciekawe i co najważniejsze - skuteczne. Ponadto, dzieci uczą się zdecydowanie szybciej, gdy nauka kojarzy im się z zabawą. Na rynku pojawia się coraz więcej firm z sektora EdTech wykorzystujących do edukacji nowe technologie informacyjne oraz urządzenia mobilne takie jak smartfon, tablet czy laptop. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możliwa jest nauka interesująca i efektywna, prowadzona również w warunkach zdalnych: w domu a nawet w czasie wolnym.Poznajmy kilka portali internetowych ułatwiających naukę i zdobywanie wiedzy: będą to platformy służące nauce języka polskiego oraz matematyki a także platforma umożliwiająca łatwiejsze znalezienie korepetycji.

Nowoczesna nauka ortografii

Język polski zyskał opinię jednego z najtrudniejszych do opanowania współczesnych języków - sprawia sporo trudności nie tylko obcokrajowcom ale również młodym Polakom. Liczne odmiany wyrazów, właściwa fleksja czy stylistyka ale także poprawna ortografia - z opanowaniem tych właśnie zagadnień najczęściej pojawiają się problemy. Właściwa ortografia opiera się przede wszystkim na opanowaniu konkretnych zasad pisowni, zwanych regułami, jednak to tylko część skutecznej nauki. W naszym ojczystym języku liczne są bowiem wyjątki (gdy piszemy inaczej niż zgodnie z przyjętymi zasadami), których po prostu trzeba się nauczyć. Nie jest to łatwe zadanie, dla wielu dzieci dodatkowo nudne i zwyczajnie mało interesujące. Wielu nauczycieli podkreśla, że tradycyjne metody nauki bywają coraz mniej skuteczne a ich uczniowie mają spore kłopoty z opanowaniem wszystkich zasad ortografii. Z myślą o nauczaniu zasad poprawnej pisowni w sposób bardziej nowoczesny i z wykorzystaniem nowych technologii powstał portal dyktanda.pl: to interaktywna, przyjazna dla użytkownika i łatwa w obsłudze platforma, której zadaniem jest wspomaganie w nauce języka polskiego. Dyktanda.pl umożliwiają pisanie dyktand za pomocą komputera czy urządzeń mobilnych. W serwisie znajdziemy tysiące różnorodnych tekstów, które można wykorzystać do nauki poprawnej pisowni. Dyktanda są poświęcone rozmaitej tematyce, na różnych poziomach trudności i podzielone według klas (1-3, 4-6, 7-8 szkół podstawowych, dla szkół średnich). Dostępne są nawet dyktanda dla dorosłych, które dają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i przypomnienia najważniejszych zasad. Każdy może w serwisie zamieścić własny tekst lub dyktando. Na platformie znajdziemy zebrane wszystkie zasady rządzące światem ortografii dzięki czemu możemy przyswoić je sobie z łatwością i w jednym miejscu. Serwis umożliwia również skorzystanie z licznych wypracowań poświęconych językowi polskiemu, lekturom oraz dodawanie własnych. Z portalu dyktanda.pl warto korzystać regularnie ponieważ są na nim organizowane interesujące konkursy oraz wydarzenia specjalne z nagrodami.

Portal Dyktanda.pl może stanowić także ważną pomoc naukową dla nauczycieli a to za sprawą specjalnego modułu ułatwiającego naukę. Nauczyciel lub dyrektor rejestruje szkołę, może również zarejestrować klasy i poszczególnych uczniów. Za pomocą portalu można zlecić napisanie wybranego (lub własnego) dyktanda zaś system samodzielnie sprawdzi poprawność wykonanego zadania i wskaże wszystkie błędy. Dla nauczycieli to spora oszczędność czasu zaś dla uczniów ciekawy sposób na sprawdzenie wiedzy, połączony z interaktywną zabawą. Serwis umożliwia również sprawdzanie wypracowań pod kątem potencjalnego plagiatu, dzięki temu szybko i łatwo można zweryfikować, czy uczeń wykonał pracę domową samodzielnie. Wspomniany moduł umożliwia również kontakt z nauczycielem i innymi uczniami.Platforma dyktanda.pl to przykład serwisu ze wspomnianej już na początku branży EdTech, wykorzystującej najnowsze technologie i ułatwiającej edukację. Platforma nie stoi jednak w miejscu - jej działalność rozwija się w sposób dynamiczny, pojawiają się nowe dyktanda, wypracowania, konkursy czy udogodnienia dla użytkowników.

Matematyka w Internecie

Matematyka to kolejny przedmiot sprawiający wielu uczniom sporo problemów. Lekcji w szkołach jest zwyczajnie zbyt mało, żeby w pełni objaśnić przewidziany programem nauczania materiał oraz przećwiczyć go w praktyce. W publicznych placówkach brakuje również czasu na tak zwane indywidualne podejście do ucznia by wyjaśnić mu zadania, z którymi sobie nie radzi. Często kłopot stanowią prace domowe. To sprawia, że nauka matematyki staje się przykrym obowiązkiem zaś z lekcji dzieci niewiele wynoszą. Znakomitym pomysłem również tutaj może być skorzystanie z interaktywnego portalu edukacyjnego dzięki któremu nauka będzie połączona z zabawą. Takim portalem jest https://www.mathematics.live - nowa, międzynarodowa platforma służąca do skutecznej nauki matematyki w interesujący dla dzieci i młodzieży sposób.

Ten serwis internetowy umożliwi korzystanie z zupełnie nowych funkcjonalności, opcji i rozwiązań, dzięki ktorym nauka matematyki stanie się dużo bardziej skuteczna i przyjemna. Wszystko odbywać się będzie bez stresu, w atrakcyjnej dla uczniów formie. Z platformy będzie można korzystać z poziomu urządzeń mobilnych, komputera albo laptopa. To wszystko sprawi, że nauka matematyki on-line będzie dużo łatwiejsza i nawet uczniowie szczerze nieprzepadający za tym przedmiotem, będą chcieli się go uczyć. To przecież bardzo ważne, żeby nauka była nie tylko efektywna ale przede wszystkim pasjonująca gdyż dzięki temu dzieci wyniosą z lekcji zdecydowanie więcej wiedzy, będą też umieli skorzystać z niej w codziennym życiu. Jest jednak jeszcze jedna ważna zaleta portalu mathematics.live, o której warto wspomnieć - to konkursy dla najbardziej aktywnych użytkowników, w których będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak komputery, smartfony, konsole nowej generacji, gry oraz pomoce naukowe i dydaktyczne. Nauka matematyki on-line może zatem być nie tylko przyjemna i interesująca ale również opłacalna.

Platforma z korepetycjami

Rodzice coraz częściej decydują się na opłacanie swoim dzieciom prywatnych korepetycji. Indywidualne, dodatkowe lekcje pozwalają łatwiej opanować materiał z konkretnego przedmiotu, omówić szczególnie te ćwiczenia, z którymi uczeń słabiej sobie radzi. Korepetycje okazują się być szczególnie przydatne w liceum gdy trzeba przygotowywać się do matury. Na takie dodatkowe zajęcia rodzice wydają nawet po kilkaset złotych miesięcznie a w największych miastach stawki są jeszcze wyższe. Najczęściej wybierane są korepetycje z matematyki, języka polskiego oraz języków obcych - w przypadku tych przedmiotów bardzo ważną rolę odgrywa właściwe zrozumienie nauczyciela oraz omawianego materiału. Często dodatkowe zajęcia dotyczą również przedmiotów rozszerzonych, z których dziecko będzie zdawać maturę. Wybierając korepetytora, chcemy aby była to osoba rzetelna kompetentna ale również z umiejętnościami "dotarcia" do młodzieży i przyjaznego przekazywania wiedzy. Możemy wybierać spośród licznych prowadzących zajęcia ponieważ to popularna forma pracy dodatkowej, szczególnie wśród studentów/doktorantów, lektorów języka obcego jak również nauczycieli. Również umawianie i udzielanie korepetycji przenosi się w ostatnich latach do Internetu. Jeśli interesuje nas znalezienie odpowiedniego korepetytora dla naszego dziecka, koniecznie zapamiętajmy adres https://www.tutors.live- to nowa platforma o charakterze międzynarodowym, której celem jest umożliwienie szybkiego i łatwego wyboru najlepszych zajęć. Tutors.live umożliwia wyszukiwanie zajęć za pomocą wygodnej wyszukiwarki, dzięki której możemy wybrać i zarezerwować zajęcia w dogodnym terminie i lokalizacji. Możliwe będzie umawianie zajęć zarówno w formie stacjonarnej jak i on-line. Szczególnie tę drugą opcję warto polecić ponieważ w przypadku zdalnych korepetycji nie ogranicza nas lokalizacja, możemy wybrać dobrego korepetytora z innej miejscowości i nie tracimy czasu na dojazdy. Ponadto nie trzeba w takiej sytuacji obawiać się ryzyka zakażenia koronawirusem. Jednak zwolennicy zajęć w tradycyjnej formie także będą zadowoleni. Inną ważną zaletą platformy tutors.live jest możliwość poznania opinii o prowadzących korepetycje - dzięki temu możemy wybrać najlepszego korepetytora. Portal tutors.live daje nam bogatszy wybór i większe możliwości niż dotychczasowe formy rezerwowania korepetycji. Znalezienie korepetytora idealnego jest dziś zdecydowanie łatwiejsze.

Tutors.live to także serwis niezwykle wygodny dla wszystkich korepetytorów - prowadzenie własnego biznesu, nawet jeżeli jest to dodatkowa praca, wymaga poświęcenia czasu i pieniędzy. Dzięki obecności na platformie tutors.live możemy prowadzić swoją działalność korepetytorską bez ponoszenia dodatkowych kosztów na sprzęt czy infrastrukturę informatyczną. Nie musimy zatem obawiać się, że rozpoczynając swoją przygodę z biznesem, będziemy musieli najpierw sporo zainwestować.

Wszystkie opisane w tym artykule platformy - dyktanda.pl, mathematics.live oraz tutors.live - należą do firmy EDU Games S.A. To spółka działająca w omawianej na początku branży EdTech, której najważniejszym założeniem jest ułatwianie codziennej edukacji poprzez wykorzystywanie nowoczesnych technologii oraz urządzeń mobilnych. Dzięki interaktywnym portalom nauka nie kojarzy się już z przykrym obowiązkiem ale z interesującą i przyjazną zabawą. To rozwiązania atrakcyjne zarówno dla dzieci i młodzieży ale również dla nauczycieli czy rodziców.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%