Zamknij
REKLAMA

Jak urządzić małą łazienkę aby wyglądała na większą?

15:00, 12.10.2021 | materiały partnera

Współcześnie w wielu domach i mieszkaniach łazienka jest jednym z najmniejszych pomieszczeń. Czasami jest wręcz klaustrofobicznie mała, przez co ciężko jest ją urządzić w taki sposób, aby była wygodna i aby wszystko się w niej mieściło. Jak zatem zaaranżować wnętrze małej łazienki? Jakie oświetlenie łazienkowe sufitowe wybrać, aby przestrzeń w tym pomieszczeniu wydawała się być większa? A może lepsze okażą się inne rozwiązania? Jakie powinno być oświetlenie łazienki? Jakie style dobrze się sprawdzą w małym pomieszczeniu a czego zdecydowanie warto unikać?

1.Jak urządzić małą łazienkę - czy zainstalować lampy sufitowe czy lampy ścienne?

2.Jakie powinno być oświetlenie łazienkowe?

3.Mała łazienka - jakie style się w niej sprawdzą?

Jak urządzić małą łazienkę - czy zainstalować lampy sufitowe czy lampy ścienne?

W małej łazience powinno być dużo światła, ponieważ tylko w ten sposób można osiągnąć wrażenie większej przestrzeni. Jakie jednak lampy łazienkowe wybrać? Czy powinny to być oświetlenie sufitowe takie, jak lampy wiszące, a może bardziej oczka sufitowe lub okno - przez które wpadałoby światło dzienne? Prawda jest taka, że w naprawdę małych pomieszczeniach im więcej punktów świetlnych, tym lepiej. Przy wyborze oświetlenia łazienki warto skupić się również na jego jakości. Co to oznacza? Warto sprawdzić na stronie: https://abanet.pl/404-lampy-lazienkowe-sufitowe.

Jakie powinno być oświetlenie łazienkowe?

Jakie powinno być oświetlenie łazienki? Jak już zostało wspomniane: powinno charakteryzować się przede wszystkim wysoką jakością? Warto zatem zainwestować w oświetlenie led, które jest intensywne i działa dłużej od zwykłych żarówek. Z kolei jeżeli chodzi o rozmieszczenie źródeł światła, to warto nie tylko wybrać punkty sufitowe, ale także np. oświetlenie lustra. Dzięki temu będzie można wyraźniej przejrzeć się w lustrze 

Mała łazienka - jakie style się w niej sprawdzą?

Inną kwestią jest urządzenie małej łazienki w taki sposób, aby była ona wygodna i użyteczna, i aby wszystko się w niej mieściło. Jakie zatem style warto wprowadzić do niewielkiego pomieszczenia, jakim jest łazienka? Z pewnością sprawdzi się w niej styl minimalistyczny - w którym nie ma zbyt wiele dodatków, a wszystko prezentuje się czysto i schludnie. Dobrym stylem może również okazać się styl skandynawski, który jest bardzo podobny do minimalizmu, ale dopuszcza używanie różnej kolorystyki. W łazience sprawdzi się również styl marynarski, w którym głównymi akcentami jest kolor niebieski, czerwony i biały, a także kotwice czy wizerunki ryb lub rozgwiazd.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%