Zamknij
REKLAMA

Jakiego drona na początek kupić? Jaki dron do 2000 zł?

11:01, 15.10.2021 | materiały partnera

Zazdrościsz znajomym świetnych zdjęć z lotu ptaka i filmów z wakacji? Szukasz ciekawego hobby, które w przyszłości może stać się czymś więcej niż tylko zabawą? Na rynku jest wiele urządzeń, które są przeznaczone dla osób, które nie posiadają doświadczenia za sterami. Jaki dron na początek? Sprawdź, jaki model wybrać, aby rozpocząć przygodę z lataniem.

Co musisz wiedzieć przed zakupem drona?

31 grudnia 2020 roku weszły w życie nowe przepisy, które ujednoliciły prawo lotnicze w zakresie wykonywania lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi na terenie Unii Europejskiej (a także w Norwegii i Lichtensteinie). Od tej chwili każdy dron podlega obowiązki rejestracji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Po zarejestrowaniu urządzenia otrzymasz indywidualny numer operatora, który musisz umieścić na dronie i okazać w przypadku kontroli. Jeżeli chcesz kupić drona, którego waga przekracza 250 gramów, musisz odbyć szkolenie online i zdać egzamin. Zaliczenie testu nie daje Ci jednak pełnych uprawnień! Jeśli chcesz wykonywać loty poza zasięgiem wzroku lub powyżej 120 metrów, musisz zapisać się na szkolenie VLOS. Nowe prawo zezwala jednak na latanie bez uprawnień, jeżeli bezzałogowy statek powietrzny waży mniej niż 250 gramów. I to właśnie m.in. z tego powodu na rynku pojawiły się takie urządzenia jak DJI Mavic Mini i DJI Mavic Mini 2.

Dron do 2000 zł bez uprawnień

DJI Mavic Mini to dobry sprzęt na start, Jego największą zaletą, oprócz niewielkiej wagi i kompaktowych rozmiarów (dron po złożeniu śmigieł mieści się w dużej kieszeni), jest świetny stosunek jakości do ceny. Wybierając DJI Mavic Mini 2, możesz nagrywać filmy w jakości 4K i robić zdjęcia w rozdzielczości 12 megapikseli. Nowością w tym modelu jest możliwość zapisywania zdjęć nie tylko w formacie JPEG, ale także RAW, co pozwala na dokładną obróbkę pliku na komputerze.

Użytkownicy DJI Mavic Mini 2 doceniają także długi czas lotu. Według producenta jest to nawet 31 minut. Planując czas latania, trzeba jednak wziąć pod uwagę aktualne warunki atmosferyczne. Nieco silniejszy wiatr powoduje, że czas w powietrzu ulega znacznemu skróceniu. Nowy DJI Mavic Mni 2 świetnie sprawdza się do nagrywania materiałów w dobrym świetle. Startując po zmroku, musimy się liczyć z pogorszeniem jakości obrazu. Zapisując plik zdjęciowy w formacie RAW, mamy jednak możliwość „dopieszczenia” obrazu na etapie obróbki.

Co sprawia, że DJI Mavic Mini 2 to dobra propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z lataniem? Przede wszystkim łatwa w obsłudze aplikacja posiadająca takie funkcje jak automatyczny start, RTH (Return To Home) i zawis na stałej wysokości.

DJI Mavic Mini 2 – najlepszy dron do 2000 zł?

Dobra jakość filmów i obrazów, intuicyjna aplikacja, trójosiowy gimbal i kompaktowe rozmiary czynią z DJI Mavic Mini 2 jedną z ciekawszych propozycji dla początkujących miłośników latania. To dobre rozwiązanie dla osób, które często podróżują i chcą latać bez dodatkowych ograniczeń na terenie Unii Europejskiej. Nowy dron z serii Mini pozwala tworzyć ciekawe materiały filmowe oraz zdjęciowe (w tym także zdjęcia w trybie panoramicznym).

Chcesz latać jeszcze lepiej? Zdobądź niezbędne uprawnienia z firmą IRONSKY. Napisz e-mail: [email protected], zadzwoń do instruktorów IRONSKY (instruktor Kuba 663 944 151, instruktor Darek 519 410 610) lub skontaktuj się z Centrum Szkoleniowym IRONSKY za pośrednictwem mediów społecznościowych: https://www.facebook.com/ironskypl/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%