Zamknij
REKLAMA

Pomysły na prezent świąteczny dla wielbiciela kultury

09:10, 21.10.2021 | .

Bliska ci osoba uwielbia kulturę, a Ty nie wiesz, co mógłbyś jej kupić? Oto pomysły na prezent, które na pewno jej się spodobają! Dowiedz się, w jakie miejsca warto zajrzeć, rozglądając się za idealnym podarkiem. Sprawdź, czy możesz kupić prezent także online!

Bilety do teatru, opery czy filharmonii

Każdy, kto ceni sobie kulturę, z radością skorzysta okazję, aby zobaczyć spektakl, czy posłuchać niezwykłej muzyki w filharmonii. Jeśli kupujesz prezent dla bardzo bliskiej ci osoby, na pewno doskonale wiesz, gdzie chciałaby się wybrać. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarezerwować wspólne wyjście. Nie podoba ci się taka forma? Teatry czy filharmonie często oferują zakup karnetu, który da się wykorzystać w dowolny sposób. Tak oto obdarowana osoba będzie mogła samodzielnie wybrać nie tylko spektakl lub koncert, ale również miejsce, w którym usiądzie, datę wydarzenia, czy osobę, z którą na nie pójdzie. 

Książka to także doskonały pomysł!

Prezentów na święta szukaj również w księgarniach. Książki są jednym z najpopularniejszych prezentów, które są wręczane w Polsce, ale dzieje się tak nie bez powodu. Pozwalają one nie tylko na przeniesienie się do niezwykłych światów i pasjonowanie się przeżyciami bohaterów, ale również mogą mieć wartość edukacyjną. 

Na przykład, jeśli bliska ci osoba jest zakochana w muzyce klasycznej, możesz zakupić jej książkę omawiającą jej ulubionego twórcę. Z kolei młody absolwent szkoły średniej, czy studiów na pewno chętnie dowie się, jak powinien zachowywać się na rozmowie o prace. Zakupy w księgarni pozwolą ci w łatwy sposób dopasować prezent do pasji i charakteru obdarowywanej osoby.

Figurki? Jasne, że tak!

Gdy twoja bliska osoba interesuje się popkulturą, bez wątpienia ucieszysz ją figurką przedstawiającą jej ulubioną postać. To pamiątka, która będzie cieszyć ją przez lata! Nim jednak dokonasz zakupu, dowiedz się, czy obdarowywany nie ma już jakiejś kolekcji. Wtedy będziesz musiał uważać, aby się nie powtórzyć. Jednocześnie będziesz mógł kupić produkt z tej samej linii. Obecnie bardzo popularne są np. figurki Funko Pop. Wykonane z wytrzymałego winylu, są świetnym produktem kolekcjonerskim.

Uzupełnij prezent o drobne dodatki

Figurka, książka czy bilet mogą być głównym elementem prezentu. Jednak jeśli chcesz go dopracować, nie zapominaj o tym, by dołączyć do niego jakiś drobny produkt. Może być to np. zakładka do książki, czy drewniane pudełeczko, do którego włożysz figurkę. Postaraj się, aby wszystko, co wręczasz danej osobie, stanowiło jednolitą całość. W ten sposób już samo odpakowywanie prezentu będzie czystą przyjemnością!

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%