Zamknij
REKLAMA

Paczki - jak je szybko wysyłać i odbierać?

11:35, 22.10.2021 | materiały partnera
Skomentuj

Aktualnie wysyłanie paczek oraz ich odbieranie jest tani, łatwy i szybki. Wpływ na to ma wiele czynników. Przede wszystkim powstają prywatne firmy zajmujące się dostarczaniem paczek do osób prywatnych. Co ważne takie usługi oferowane są w bardzo konkurencyjnych cenach. Konsumenci zatem chętnie z nich korzystają i trudno im się dziwić. Również biznes zorientował się, że dostarczanie zamówionego towaru dla klienta do Paczkomatów ma same zalety. Klienci wręcz pokochali ten sposób dostarczania ich zamówień.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Dlaczego warto wysyłać paczki nie tylko na poczcie?
  • Czy paczka może zostać dostarczona tylko w określonym czasie?
  • Dlaczego warto wysyłać paczki w drodze do pracy bez stania w długach kolejkach?

Usługi kurierskie rozwijają się w Polsce bardzo prężnie. Obecnie paczką wyślemy nie tylko zabawki, książki czy ubrania, a nawet sprzęt elektroniczny. To nie tylko sposób na dostarczanie sobie wzajemnie paczek przez osoby prywatne. Ze swobodnego wysyłania paczek korzysta wiele sklepów i małych firm oraz branża e-commerce. Dlaczego to taka atrakcyjna opcja?

Powodów jest wiele. Obecnie wysyłanie paczki nie wiąże się ze staniem w kolejkach i jest usługą o atrakcyjnej cenie. Ponadto nowe technologie są aktywnie wykorzystywane w branży kurierskiej, co bardzo podoba się klientom. Dzięki nowinkom technologicznym wysyłanie i odbiór paczek jest jeszcze prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Paczki- jak je szybko i tanio wysyłać?

Wysłanie paczki jest obecnie bardzo szybkie i bardzo proste. Możemy to zrobić z pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej lub przy użyciu strony internetowej. Nowoczesna technologia już jakiś czas temu śmiało wkroczyła w świat paczek i kurierów, a co za tym idzie przyniosła branży kurierskiej prawdziwą rewolucję.

Praktycznie każdy z nas skorzystał kiedyś z usługi kuriera czy Paczkomatu InPost. To sposób na szybką dostawę naszych zakupów. Jednocześnie opłata za paczkę nie jest duża i każdy z nas może sobie pozwolić na taki wydatek.

Co więcej nawet urzędy zaczynają testować opcję dostarczania dokumentów urzędowych do Paczkomatów. To wciąż pilotażowy program, ale paczki z dokumentami to świetne rozwiązanie dla tych z nas, którzy nie mają czasu na ponowną wizytę w urzędzie.

Czy można wysłać paczkę bez potrzeby nie stojąc w kolejkach?

Nowoczesne rozwiązania w branży kurierskiej sprzyjają takim rozwiązaniom. Specjalnie dedykowane dla paczek maszyny, nazywane Paczkomatami, pozwalają na nadanie paczki w określonym miejscu. Z miejsca w Paczkomacie nasza paczę odbiera kurier, który dostarcza ją pod wskazany adres lub umieszcza we wskazanym na paczce innym Paczkomacie. My jako klienci, mamy cały czas możliwość siedzenia paczki. Dzięki specjalnej aplikacji mobilnej wiemy, że jest ona w Paczkomacie lub że została podjęta do dostarczenia, a następnie, że trafiła w ręce wskazanego przez nas adresata. Wszystko odbywa się w przeciągu kilkudziesięciu godzin a nawet i doby. W taki sposób możemy dostarczać prezenty na gwiazdkę, czy zamawiać kawę z naszej ulubionej palarni kawy. Nawet kupić składniki na ciasto drożdżowe. Dostawę żywności w tym świeżych drożdży oferuje wiele sklepów internetowych.

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, na przykład sklep internetowy, szybko zorientowały się, że taki sposób dostarczania zamówionego towaru do klienta jest sposobem szybkim, łatwym w obsłudze i przyciągającym nowych klientów do ich biznesu. Szybkie wysłanie paczki oraz jej szybie dostarczenie, sprzyja zakupom wśród konsumentów. Do zakupów zachęca ich między innymi to, że nie musza długo czekać na zamówiony towar.

Tak dynamiczny rozwój branży kurierskiej wpływa pozytywnie nie tylko na tworzenie się coraz bardziej atrakcyjnej oferty, ale także pomaga innym gałęziom gospodarki, które aktywnie korzystają z usług branży kurierskiej.

Wysyłanie paczek- innowacja goni innowację

Odkąd wprowadzono Paczkomaty, w których mogliśmy najpierw odbierać a następnie też nadawać paczki, cyklicznie wprowadzane są kolejne udogodnienia. Obecnie możemy tez przedłużyć okres odbioru paczki. Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej wszystkie formalności związane z nadaniem, odbiorem paczki możemy wykonać na własnym telefonie. Śledzenie przesyłki także jest dostępne w aplikacji mobilnej.

Dzięki Paczkomatom możemy wysyłać paczki o różnych gabarytach z bardzo różną zawartością. InPost dostarczy do adresata i małą i wielką paczkę. Koszt wysyłania paczki jest zależny od jej wielkości. Ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych i każdy może sobie pozwolić dzięki temu na skorzystanie z oferty InPost. Jedną z wielu zalet korzystania z usług firmy InPost jest to, że liczba dostępnych Paczkomatów jest systematycznie zwiększana. O ile jeszcze jakiś czas temu najwięcej Paczkomatów mogliśmy spotkać w miastach wojewódzkich, to obecnie Paczkomaty pojawiają się na prowincji w mniejszych ośrodkach miejskich a nawet w większych wsiach. To sprzyja rozwojowi handlu, ponieważ duża część wysyłanych paczek w InPost to paczki z towarem zakupionym w Internecie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%