Zamknij
REKLAMA

Automatyczne sterowanie bramami garażowymi i wjazdowymi

12:03, 22.10.2021 | materiały partnera
Skomentuj

Otwieranie i zamykanie ręczne bram garażowych albo wjazdowych na posesje powoli staje się wspomnieniem, a zautomatyzowanie standardem. Tego typu tendencja przyczynia się jednocześnie do zwiększenia dostępności rozwiązań oraz do spadku cen. Ważny jest również fakt, że zautomatyzowanie bramy garażowej może nastąpić w dowolnym momencie, nie jest więc konieczna wymiana starej bramy na nową bramę z napędem, gdyż wystarczy napęd zainstalować do posiadanej bramy. Jakie są zalety zastosowania napędów do bram? 

Łatwość zastosowania automatyki

Ogromną zaletą nowoczesnych bram jest to, że brama garażowa może być dostosowywana do już powstałego budynku, samodzielnego garażu lub garażu umieszczonego w bryle domu. Analogicznie odbywa się to w wypadku bram wjazdowych na posesję, najpierw montowana jest brama, a następnie instalowany do niej napęd. Jest to opcja znacznie wygodniejsza, o ile nie zamawia się bramy występującej wyłącznie z napędem automatycznym, ale i w takich wypadkach rozmiar bramy może zostać niemalże bez trudu dobrany do danej przestrzeni. Napęd do bramy garażowej posiadają standardowo m.in. bramy garażowe rolowane oraz bramy garażowe panelowe i co ciekawe, w ich wypadku napęd ręczny występuje jako opcja dodatkowa.

Jeżeli jednak inwestor planuje zastosowanie automatyki do otwierania bramy garażowej albo wjazdowej, powinien o tym pomyśleć podczas trwania zabudowy posesji albo jeszcze w fazie projektowania. Jest to o tyle istotne, że automatyka wymaga doprowadzenia zasilania elektrycznego do bram, a brak odpowiedniej infrastruktury może nawet znacząco podnieść koszt zainstalowania napędu. Ponadto w wypadku bram garażowych ważna jest odpowiednio mocna konstrukcja nadproża oraz sufitu. Przy bramach garażowych z napędem montowane są na sufitach lub na nadprożach miejsca do ukrywania skrzydeł bram. W wypadku bram wjazdowych słupki bram muszą z kolei być bardzo dobrze osadzone w podłożu. Jest to szczególnie istotne przy bramach uchylnych.

Ogólne zalety automatyki do bram

Wygoda jest główną zaletą rozwiązania, które automaty do bram uczyniło w ostatnich czasach standardowymi. Możliwość otwarcia bramy przy powrocie do domu już z pewnej odległości sprawia, że można wjechać do garażu lub na posesję bez zatrzymywania się na podjeździe. Jest to niezwykle istotne w przypadku krótszych podjazdów, kiedy tył auta wystaje poza jego obręb i znajduje się na ulicy. Drugą sprawą jest znalezienie się w garażu bez konieczności wysiadania z auta, a co jest szczególnie uciążliwe w razie opadów deszczu lub śniegu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%