Zamknij
REKLAMA

Jak udostępnić internet z telefonu? O czym pamiętać?

09:04, 23.12.2021 | .

Niemal każdy z nas nosi w kieszeni telefon, który można porównać do miniaturowego komputera. Za pomocą smartfonów jesteśmy dzisiaj w stanie wysyłać e-maile, obrabiać fotografie oraz tworzyć grafiki. Urządzenia te służą nam również do innych celów – między innymi mogą stanowić przenośny modem Wi-Fi. Jak udostępnić internet z telefonu i co zrobić, jeśli jesteśmy poza zasięgiem naszej domowej sieci? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytaj poniższy artykuł.

Co to jest hotspot i jak z niego korzystać?

Hotspot to fizyczny punkt w przestrzeni, za pomocą którego możesz uzyskać dostęp do bezprzewodowego internetu. Zwykle tego typu lokalizacje znajdują się w przestrzeni publicznej (restauracjach, sklepach, lotniskach...) i umożliwiają korzystanie z otwartej Wi-Fi. Nie każdy jednak wie, że jako posiadacz smartfona w każdej chwili może stworzyć swój własny „hotspot mobilny” (tzw. tethering). Przydaje się to podczas nagłej awarii internetu stacjonarnego, ale także w warunkach wyjazdowych, np. na wakacjach. Jak działa ta technologia?

Współczesne smartfony mają fabryczne oprogramowanie, które umożliwia przekształcanie ich na życzenie w przenośne modemy Wi-Fi. W ten sposób użytkownik uzyskuje opcję udostępniania własnego internetu mobilnego do innych urządzeń przenośnych.  Przy pomocy tetheringu możliwe jest przekierowanie transmisji danych wykupionych u operatora sieci komórkowej. Zamiast zużywać transfer wyłącznie za pomocą telefonu, możesz przenieść dostęp do usługi na dowolną liczbę urządzeń (np. laptop czy tablet). Możesz również umożliwić korzystanie ze swojego internetu mobilnego innym osobom. Pamiętaj jednak, aby przed pierwszym skorzystaniem z tetheringu ustanowić hasło do Wi-Fi. Jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa.

Funkcję „hotspotu mobilnego” możesz uruchomić w telefonie z każdym systemem – zarówno Android, jak i iOS. Jak tego dokonać? Postępuj wg poniższych kroków:

1. Odblokuj smartfon i odszukaj aplikację “Ustawienia”.
2. Wejdź do zakładki “Sieć i internet”.
3. Spośród dostępnych opcji wybierz “Hotspot i tethering”.
4. Przy punkcie “Hotspot Wi-Fi” zmień “wyłączone” na “włączone”.

W ustawieniach możesz również wybrać automatyczne wyłączanie się funkcji hotspotu, jeżeli w zasięgu nie zostaną wykryte inne urządzenia.

Udostępnianie domowego internetu przez telefon

Masz już internet domowy bez limitu i chcesz w wygodny sposób udostępnić go swoim domownikom? Nic prostszego! Możesz zrobić to bardzo łatwo za pomocą swojego smartfona. Zarządzaj internetem stacjonarnym na wielu płaszczyznach dzięki prostej, intuicyjnej aplikacji UPC Connect.

Udostępnianie silnego Wi-Fi przy pomocy aplikacji jest wyjątkowo szybkie i proste. Wystarczy kilka przesunięć po ekranie smartfona i wybrane urządzenia (należące do domowników, ale też np. gości) są już podłączone do Twojego domowego internetu. Nie musisz szukać naklejki z hasłem na routerze ani dyktować zainteresowanym długiego ciągu znaków. Wystarczy, że dosłownie kiwniesz palcem!

Jakie jeszcze benefity płyną z korzystania z UPC Connect? Aplikacja umożliwia zmianę hasła do domowego internetu w każdej chwili i z każdego miejsca na ziemi. Możesz również w dowolnym momencie sprawdzić, jakie urządzenia mają dostęp do Twojej sieci i wstrzymać działanie Wi-Fi na każdym z nich. To duże ułatwienie dla rodziców, którzy chcą mieć kontrolę nad tym, ile czasu ich pociechy spędzają na korzystaniu z internetu.

UPC Connect zawiera również mapę hotspotów WiFree. Każdy, kto ma internet domowy bez limitu od UPC, może bezpiecznie użytkować go również w przestrzeni publicznej. Sieć złożona z ponad 800 nadajników umożliwia użytkownikom UPC dostęp do szybkiego internetu z dowolnego miejsca z zasięgiem. Korzystaj z Wi-Fi poza domem bez utraty transferu!

Sama aplikacja UPC Connect jest darmowa i niezwykle łatwa w obsłudze. Intuicyjny interfejs jest bardzo przyjazny dla użytkownika, a logowanie odbywa się za pomocą tych samych danych, których używasz w serwisie Moje UPC. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości możesz skorzystać z bazy pytań i odpowiedzi, która pomaga przebrnąć przez problemy techniczne oraz dowiedzieć się więcej o usługach UPC.


(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%