Zamknij
REKLAMA

Recenzja Fortissio: Rejestracja i zalety korzystania z oferty brokera

14:32, 28.12.2021 | .

Marzysz o sukcesach na rynku inwestycyjnym? Upewnij się, że masz do czynienia z brokerem, który oferuje zaawansowaną platformę i skuteczne narzędzia.

Marzysz o sukcesach na rynku inwestycyjnym? Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia. Zanim rozpoczniesz pierwsze transakcje, upewnij się, że masz do czynienia z brokerem, który oferuje zaawansowaną platformę i skuteczne narzędzia.

Fortissio jako jeden z niewielu brokerów na rynku posiada ofertę dostosowaną do potrzeb inwestorów, niezależnie od stopnia zaawansowania w handlu. Konto demo pozwala na bezpieczne poznawanie platformy oraz rynku. W tym artykule dowiesz się, jak zarejestrować się na platformie oraz poznasz zalety współpracy z Fortissio.

Jak wygląda proces rejestracji?

Dzięki Fortissio możesz otworzyć konto w 5 minut. Wejdź na witrynę brokera i wybierz opcję “Otwórz konto”. Aby ułatwić proces możesz zarejestrować się za pośrednictwem Facebooka lub Google. Uzupełnij podstawowe dane oraz hasło. System wygeneruje kod weryfikacyjny, który pozwoli Ci aktywować konto. Wpłać pierwszy depozyt i rozpocznij pomnażanie funduszy.

Platforma inwestycyjna

Platforma Fortissio pozwala na inwestowanie w domu i podróży. W zależności od potrzeb możesz korzystać z wersji przeglądarkowej lub mobilnej. Jedyne, czego potrzebujesz to urządzenie i dostęp do internetu. Nie musisz pobierać ani aktualizować oprogramowania. PROfit jest w pełni konfigurowalna i zgodna z systemami Android, iPhone i iPad. Korzystaj z analiz, alertów, kalendarza ekonomicznego i aktualności rynkowych.

Specjalnie dla zabieganych osób, Fortissio proponuje wersję Mobile PROfit. Aplikacja daje podobne korzyści jak standardowa wersja. W tym przypadku możesz jednak szybciej sprawdzać dane, otwierać i zamykać pozycje “w biegu”. Wykonuj transakcje w podróży lub w dowolnym miejscu. Sprawdzaj na bieżąco dane, a nie przegapisz żadnej okazji.

Narzędzia handlowe

Broker udostępnia skuteczne i zróżnicowane narzędzia handlowe na wyciągnięcie ręki. Użytkownicy Fortissio mogą korzystać z różnych wykresów, które dostarczają informacji o parach walutowych, akcjach, indeksach, towarach itd. Wykresy to jedno z najbardziej użytecznych narzędzi każdego inwestora.

Każdy klient detaliczny Fortissio codziennie rano otrzymuje SMS z bieżącym kalendarzem ekonomicznym oraz informacją o możliwych zmianach cen. Dzięki temu jako pierwszy dowiesz się o wahaniach na rynku i wyprzedzisz działania innych inwestorów.

Fortissio udostępnia również jedno z najskuteczniejszych narzędzi inwestycyjnych - Autochartist. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić czas i uzyskasz wyraźny obraz danych z różnych rynków. Łatwiej opracujesz swoją strategię i szybciej zaczniesz odnosić zyski.

Jakie są główne zalety Autochartist?

1. Analiza zmienności, która pomaga ustalić momenty niestabilności rynku oraz najlepsze poziomy wyjścia.
2. Automatyczna analiza techniczna, która obejmuje poziomy cen, wzory wykresów, poziomy wsparcia i oporu.
3. Filtry prawdopodobieństwa, które wyszukują wartościowe wydarzenia rynkowe, sprawdzają wzorce i poprzednie wyniki.
4. Codzienne raporty rynkowe, które informują o ważnych aktualizacjach i zmianach na rynkach.

Aby odnieść sukces warto śledzić również poczynania innych inwestorów. Usługa Trading Insider daje wgląd w trendy, dane finansowe oraz linki wysyłane przez osoby trzecie. Dzięki temu możesz poznać informacje związane z otwartymi pozycjami innych traderów. Pamiętaj, że Fortissio nie weryfikuje tych treści. Zdecyduj samodzielnie jak wykorzystasz dane w swojej strategii inwestycyjnej.

Depozyty i wypłaty

Fortissio pozwala na szybkie depozyty i wypłaty z konta. Dzięki temu możesz rozpocząć handel zaraz po założeniu konta i wypłacić środki w dowolnym momencie. Pamiętaj, że początkowa metoda wpłaty musi być taka sama, jak podczas późniejszej wypłaty. Jeśli po założeniu karty użyłeś karty kredytowej, dostawca przeleje Ci środki na tą samą kartę.

Chcesz rozpocząć handel z Fortissio? Zachęcamy Cię do przelania minimalnej,, wymaganej kwoty na początek. Możesz skorzystać z tradycyjnego przelewu, użyć karty lub wybrać jedną z metod szybkich płatności (Skrill, Neteller, ecoPayz, Klarna itd.). Broker korzysta z niezawodnych i bezpiecznych technologii przetwarzania płatności. Kiedy środki pojawią się na Twoim koncie, możesz od razu rozpocząć pierwsze transakcje.

Chcesz wypłacić środki? Pamiętaj o następujących kwestiach:

1. W niektórych przypadkach Fortissio prosi klientów o podanie numeru konta bankowego.
2. Jeśli posiadasz otwarte pozycje, ilość wypłaconych środków może ulec zmianie w czasie przetwarzania zlecenia.
3. W przypadku niewystarczających środków, dostawca odrzuci Twoje żądanie.
4. Możesz w każdej chwili ponowić zlecenie wypłaty bez dodatkowych kosztów.
5. Dostawca rozpoczyna przetwarzanie zleceń już pierwszego dnia roboczego. Opóźnienia to najczęściej wynik procedur bankowych lub niekompletnej dokumentacji.
6. Jeśli masz pytania lub problemy z wypełnieniem dokumentacji, możesz skontaktować się z działem wsparcia Fortissio.

 

Bezpieczeństwo

Jedna z głównych zalet współpracy z Fortissio to bezpieczeństwo. Spółka należy do firmy VIE FINANCE, która działa zgodnie z regulacjami UE (w tym dyrektywą MiFID II). Broker przestrzega przepisów prawa i współtworzy harmonijne środowisko regulacyjne dla inwestorów. Dzięki temu traderzy mogą liczyć na lepszą ochronę konsumentów, zwiększenie konkurencji oraz przejrzystość finansową.

VIE FINANCE to członek Funduszu Odszkodowawczego Inwestorów. Każdy klient detaliczny może wypłacić swoje środki w dowolnym czasie. W przeciwnym wypadku może ubiegać się o odszkodowanie.

Broker jest uprawniony do świadczenia usług transgranicznych na terenie wielu krajów europejskich. Dostawca działa zgodnie z wysokimi standardami finansowymi. Fortissio podlega regulacjom ze strony FI, CONSOB, CNMV, CNB oraz innych organów nadzorujących. Siedziba brokera znajduje się w Grecji oraz Niemczech.

Dzięki wieloczynnikowemu protokołowi uwierzytelnienia 3DS2 użytkownicy platformy mogą liczyć naskuteczną ochronę przed oszustwami. System potwierdza tożsamość inwestora i uniemożliwia dostęp do kont osobom nieuprawnionym. Dodatkowo platforma jest zabezpieczona dzięki specjalnym szyfrowaniom. Każdy depozyt wpływa na osobne, chronione konto. Środki inwestorów nigdy nie mieszają się z funduszami firmy.

Broker zobowiązał się do ujawniania informacji na temat ryzyka. Fortissio dba o interesy swoich klientów, a wszystkie dane są przechowywane zgodnie z zasadami najwyższej poufności. Firma jako jedna z nielicznych przestrzega najlepszych praktyk biznesowych i chroni swoich klientów.

Rodzaje kont

Fortissio oferuje 6 opcji dla swoich klientów detalicznych. Pierwsze konto jest dostępne po wpłacie 200 USD. Użytkownicy mogą korzystać z darmowego treningu i ebooka. Oprócz tego każdy klient ma dostęp do Osobistego Agenta Obsługi Klienta, Tradingu Jednego Kliknięcia i cennych narzędzi handlowych. Jeśli zdecydujesz się na jedną z kolejnych opcji, możesz skorzystać z atrakcyjnych zniżek, promocji BITA (3,5,10,15 lub 20).

Kontrakty CFD

Broker daje dostęp do wszechstronnych instrumentów pochodnych, które zwiększają szansę na zyski. Pamiętaj jednak, że większe możliwości przekładają się na proporcjonalne ryzyko. Osoby, które decydują się na inwestycje w CFD powinny mieć na uwadze możliwe konsekwencje użycia wysokiej dźwigi oraz wahań cen instrumentów.

Kontrakty można opisać jako umowę, która przewiduje zmianę ceny w preferowanym kierunku. Inwestorzy nie stają się właścicielami instrumentów, ale czerpią korzyści ze zmian wartości w czasie obowiązywania umowy. Zanim zdecydujesz się na pierwsze kontakty z CFD wykonaj następujące kroki:

1. Zapoznaj się z Oświadczeniem Ryzyka na stronie brokera.
2. Zdobądź konieczną wiedzę i umiejętności.
3. Inwestuj kwoty, na jakie możesz sobie pozwolić bez narażania się na straty finansowe.
4. Upewnij się, jakie ryzyko podejmujesz przy każdej transakcji.
5. Zanim przejdziesz do prawdziwego handlu, skorzystaj z konta demo i zapoznaj się z działaniem platformy. Obserwuj działanie rynku i dopracuj swoją strategię.
6. Zrezygnuj z ciągłego poszukiwania nowych okazji i skup się na pilnowaniu bieżących transakcji.
7. Zadbaj o depozyt zabezpieczający. Właściciele kontraktów zobowiązują się do uiszczania różnic cen w przypadku poniesienia straty.

Instrumenty finansowe

Dzięki kontraktom CFD uzyskujesz dostęp do rynku walut, akcji, towarów, indeksów i innych instrumentów. Większość traderów pomnaża swoje fundusza na największym światowym rynku walutowym. Możesz inwestować w dolara amerykańskiego, franka szwajcarskiego, euro i inne popularne opcje. Dzięki Fortissio inwestorzy mogą wybierać akcje największych światowych firm (np. Apple, Google lub Amazon).

Towary to ciekawa alternatywa dla walut i akcji. Fortissio umożliwia handel metalami szlachetnymi, naturalnymi surowcami energetycznymi oraz towarami rolnymi. Traderzy najchętniej inwestują w ropę naftową gaz, ziemny, złoto, srebro, platynę. Spośród towarów rolnych dużą popularnością cieszą się kawa i cukier. Jeśli szukasz dodatkowych możliwości zachęcamy Cię do zapoznania się z indeksami, funduszami ETF oraz Syntetycznymi Instrumentami Pochodnymi. Pamiętaj, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem. Nigdy nie działaj pod wpływem emocji.

 

 

Kontakt z brokerem

Fortissio zatrudnia zespół profesjonalnych doradców, którzy pomagają w rozwiązywaniu problemów i odpowiadają na pytania klientów. Kilka razy kontaktowaliśmy się z brokerem i za każdym razem otrzymywaliśmy szybką, wyczerpującą odpowiedź.

Na witrynie brokera znajduje się okienko czatu na żywo, gdzie na bieżąco możesz zadawać pytania. Możesz również wypełnić formularz kontaktowy. Broker udostępnia również numery telefonów i adresy mailowe do poszczególnych działów.

Opinie

Opinie na temat brokera zachęcają do przetestowania platformy. Traderzy doceniają Fortissio za ciekawą ofertę oraz bezpieczeństwo. Nieliczne negatywne recenzje prawdopodobnie pochodzą od nieuczciwej konkurencji. Niektóre osoby obwiniają dostawcę za swoje nieodpowiedzialne działania handlowe. Warto pamiętać, że broker nie ponosi odpowiedzialności za pochopne decyzje oraz handel bez strategii inwestycyjnej.

 

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%