Zamknij
REKLAMA

Jak zabezpieczyć włosy przed działaniem gorąca?

08:10, 10.01.2022 | .

Kto powiedział, że tylko po fryzjerze włosy mogą doskonale się prezentować? Wcale tak nie jest i wiele z nas samodzielnie stylizuje swoją fryzurę każdego dnia. Pomagają nam w tym urządzenia do stylizacji włosów takie jak prostownice, lokówki, falownice, czy termoloki. Pozwalają nam układać włosy na różne sposoby i w kilka chwil odmienić swój wizerunek i chwała im za to!

Kto powiedział, że tylko po fryzjerze włosy mogą doskonale się prezentować? Wcale tak nie jest i wiele z nas samodzielnie stylizuje swoją fryzurę każdego dnia. Pomagają nam w tym urządzenia do stylizacji włosów takie jak prostownice, lokówki, falownice, czy termoloki. Pozwalają nam układać włosy na różne sposoby i w kilka chwil odmienić swój wizerunek i chwała im za to! Jednak jest pewne ale… Jeśli sprzęty te są słabej jakości, albo nieumiejętnie ich używamy, a przy tym robimy to często, istnieje ryzyko zniszczenia włosów i osłabienia ich w znaczny sposób. Jak się tego ustrzec? Za chwilę się dowiesz.

Jak urządzenia do stylizacji działają na nasze włosy?

Większość sprzętów do stylizacji włosów działa z wykorzystaniem bardzo wysokiej temperatury. Nie zawsze jest ona dobrze dopasowana do rodzaju naszych włosów i stanu w jakim są. Np. włosów rozjaśnianych nie powinno się traktować wysoką temperaturą, dopóki nie odzyskają siły i elastyczności. W ten sposób można nawet spalić włosy. Łatwo też sprawić, że staną się one wysuszone, łamliwe i kruche, szorstkie w dotyku i matowe. Nie chcąc do tego dopuścić, sięgaj po profesjonalny sprzęt fryzjerski z regulowaną temperaturą i powłokami ochronnymi na płytkach grzejnych. To sekret bezpiecznej stylizacji, podobnie jak stosowanie odpowiedniej pielęgnacji włosów.

Chroń swoje włosy

Tak jak już wspomnieliśmy, musisz mieć dobry sprzęt, by właściwie i bezpiecznie stylizować włosy. Jednak na tym nie koniec. Używanie kosmetyków wysokiej jakości również pomoże – wzmocni włosy i doda im elastyczności. Wówczas włosy nie będą cierpieć w kontakcie z płytkami prostownicy, czy lokówki. Stosuj też zawsze kosmetyki termoochronne, które zabezpieczają je przed wysoką temperaturą. Specjalistyczne kosmetyki i sprzęt w dobrej cenie znajdziesz na stronie https://www.sprzet-fryzjerski.pl, gdzie zaopatrują się dobre salony fryzjerskie, ale również prywatni użytkownicy, którzy stawiają na jakość. Warto na nią postawić i cieszyć się pięknymi zdrowymi włosami każdego dnia.

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%