Zamknij
REKLAMA

Airpress – kompresory śrubowe i narzędzia dla profesjonalistów

14:22, 04.05.2022 | .

Jeszcze kilkanaście lat temu kompresor powietrza był towarem trudno dostępnym, a ówczesny wybór produktów wypada uznać za dość ograniczony. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła, również na rodzimym rynku sprzętu pneumatycznego. W producentach zaawansowanych przemysłowych sprężarek śrubowych można aktualnie przebierać, a kompresory tłokowe najróżniejszych firm bez problemu kupisz w każdym dużym markecie budowlanym. Na coś jednak trzeba się zdecydować.

Robiąc przegląd dostępnych rozwiązań i możliwości, warto bliżej przyjrzeć się ofercie firmy Airpress - producenta profesjonalnych sprzętów pneumatycznych, którego oddziały zaopatrują klientów w Polsce, Niemczech, Holandii i Belgii. Firma jest doskonale znana profesjonalnym użytkownikom, ale część jej asortymentu od lat gości również na półkach chociażby - popularnej wśród hobbystów i domowych majsterkowiczów - Castoramy. Pełna oferta produktów i usług Airpress jest naprawdę godna uwagi i pod wieloma względami wyróżnia się na tle konkurencji. Szukasz profesjonalnych rozwiązań pneumatycznych od zaufanego dostawcy? Sprawdź, co proponuje Ci Airpress!

Sprężarki śrubowe - niezawodne rozwiązania dla przemysłu 

Sprężarka śrubowa jest zaawansowanym typem kompresora, dedykowanym profesjonalnym użytkownikom i przeznaczonym przede wszystkim do zastosowań przemysłowych. Najczęściej stanowi podstawę całych - mniej lub bardziej rozbudowanych - instalacji pneumatycznych i systemów sprężonego powietrza. Jest to możliwe dzięki znacznie wyższej wydajności efektywnej kompresorów śrubowych, które dodatkowo są - w przeciwieństwie do kompresorów tłokowych - w pełni przystosowane do pracy ciągłej

Sprawdź naszą ofertę sprężarek śrubowych -> https://airpress.pl/sprezarka-srubowa

Najbardziej podstawowe modele kompresorów śrubowych Airpress reprezentuje seria APS Basic. To grupa sprężarek zaprojektowana na użytek średnich i dużych zakładów usługowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych. Kompresory z tej serii generują sprężone powietrze o ciśnieniu do 13 barów i mogą osiągać wydajności do 1861 l/min na wylocie. Są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie do prawidłowego funkcjonowania systemu potrzebna jest nie wyższa wydajność, ale ciągła produkcja medium roboczego. 

Do zasilania bardziej zaawansowanych systemów i instalacji pneumatycznych przeznaczone są sprężarki śrubowe z serii APS X. To najbardziej optymalne rozwiązania do użytku w średnich i dużych przedsiębiorstwach przemysłowych i produkcyjnych, które mają znacznie większe zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Modele z tej serii mogą osiągać wydajność efektywną na poziomie nawet ponad 13 000 l/min. Odrębną grupę stanowią kompresory śrubowe z napędem bezpośrednim serii APS BD oraz APS DD, projektowane na potrzeby szczególnie intensywnej eksploatacji.

Wśród sprężarek śrubowych Airpress znajdziesz zarówno modele stałoobrotowe, jak i zmiennoobrotowe. Najbardziej zaawansowane technologicznie są właśnie kompresory zmiennoobrotowe, oznaczone symbolem IVR oraz 2IVR. Zastosowanie wysokiej jakości falowników pozwala tym urządzeniom samodzielnie dostosowywać tryb pracy do aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze. Dzięki tym unikalnym możliwościom doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach o ciągłym, ale przy tym i zmiennym zapotrzebowaniu na medium robocze. Kompresory z tej grupy to również jedne z najbardziej energooszczędnych rozwiązań na rynku pneumatycznym - potrafią generować oszczędności na poziomie nawet 40%.  

Warto dodać, że większość modeli kompresorów śrubowych marki Airpress dostępna jest w trzech wersjach. Możesz wybrać zarówno samodzielny kompresor wolnostojący, jak i kompresor osadzony na zbiorniku oraz - w najbardziej rozbudowanej opcji - dodatkowo wyposażony w zintegrowany osuszacz powietrza. Dzięki temu jeszcze łatwiej dobierzesz odpowiednie urządzenie do konkretnych potrzeb Twojego przedsiębiorstwa!

Airpress - znacznie więcej niż kompresory

Wybór kompresorów Airpress jest naprawdę imponujący i uwzględnia potrzeby wszystkich grup użytkowników. A to wciąż nie wszystko! W asortymencie marki znajdziesz dużo więcej niż tylko kompresory. Oferta firmy jest gruntownie przemyślana i kompletna w najlepszym tego słowa znaczeniu - daje bowiem możliwość zakupu wszystkiego, czego potrzebujesz, by rozpocząć pracę ze sprężonym powietrzem. W sklepie znajdziesz zarówno wszelkiego rodzaju szybkozłącza, węże pneumatyczne, środki do konserwacji czy reduktory ciśnienia, jak i najróżniejsze akcesoria oraz profesjonalne narzędzia pneumatyczne (https://airpress.pl/narzedzia/narzedzia-pneumatyczne), które pozwolą Ci wykorzystać sprężone powietrze do konkretnych aktywności.

 

Najbardziej zaawansowani użytkownicy znajdą w Airpress nie tylko wszystkie niezbędne elementy składowe instalacji pneumatycznej (bezszwowe rury aluminiowe; złącza, zawory i pozostałe elementy montażowe; wolnostojące zbiorniki powietrza), ale także szereg specjalistycznych rozwiązań dla przemysłu, w tym np. innowacyjne systemy filtracji powietrza. Jednocześnie Airpress to nie tylko produkty, ale również usługi. Jako klient zainteresowany wdrożeniem systemu sprężonego powietrza w Twoim przedsiębiorstwie możesz liczyć nie tylko na profesjonalne doradztwo, ale także kompletny projekt (poparty konkretnymi wyliczeniami oraz analizą potrzeb i możliwości Twojego zakładu) oraz jego realizację, czyli montaż instalacji. W ofercie znajdziesz również szereg innowacyjnych rozwiązań z zakresu oszczędności energii, odzysku ciepła czy ograniczania strat, które pozwolą Ci wdrożyć najlepsze praktyki z zakresu efektywności energetycznej.

Do Twojej dyspozycji jest też pełna i sprawnie zorganizowana obsługa serwisowa. Co więcej, Airpress jako jeden z niewielu producentów oferuje - zarówno w sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej - części do kompresorów (https://airpress.pl/czesci-zamienne). To ciekawa propozycja zarówno dla zakładów usługowych i fachowców, którzy na co dzień zajmują się serwisowaniem tego rodzaju sprzętów, jak i dla wszystkich użytkowników, których kompetencje pozwalają na samodzielne dokonywanie napraw lub wymiany elementów eksploatacyjnych. Ponadto firma daje też możliwość leasingowania sprzętu pneumatycznego, co jest wyjątkowo atrakcyjną opcją dla zakładów rozpoczynających dopiero swoją działalność.

Jak widać, na wielu poziomach firma Airpress daje swoim klientom niezwykłą swobodę i ogromny wybór, a także szerokie możliwości personalizacji oferty. Jeśli więc szukasz kompleksowych rozwiązań w pełni dostosowanych do Twoich potrzeb, a przy tym stawiasz na nowoczesność, jakość i wytrzymałość, marka Airpress będzie wyborem, którego na pewno nie pożałujesz!

 

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%