Zamknij
REKLAMA

Jak zadbać o sen malucha lepiej z nieprzemakalnym prześcieradłem?

09:23, 06.05.2022 | materiał partnera

Małe dzieci zazwyczaj w pewnym momencie przechodzą przez fazę moczenia się w łóżku. Może to spowodować poplamione prześcieradła i materace, które pozostawiają mało przyjemny zapach. W połączeniu z budzeniem się przez całą noc w celu zmiany pościeli, maluchom może być trudno dobrze się wyspać! Nieprzemakalne prześcieradło na materac zapewnia dodatkową warstwę ochrony pomiędzy niechcianym wypadkiem a łóżkiem.

Jeśli zdarzy się wypadek, utrzymanie wodoodpornego ochraniacza w czystości jest tak proste, jak wrzucenie go do pralki więc przetrwają z Tobą większość etapów moczenia łóżka, aby zapewnić świeższe i czystsze łóżeczka Twojego malca

Po pierwsze są wygodne i oddychające

Nieprzemakalne prześcieradła są bardzo przytulne. Ich wierzchnia warstwa wykonana jest zazwyczaj z flaneli bawełnianej, która jest miękka w dotyku i zapewnia komfortowy sen. Zamiast hałasować i szeleścić, otrzymujesz gładki ochraniacz na materac, który poprawia uczucie miękkości i jest idealny do spania.

Jednym z największych problemów z wieloma topowymi ochraniaczami na materace na rynku jest oddychalność. W przeciwieństwie do większości pokrowców na materace, nieprzemakalne prześcieradła mają wodoodporną warstwę, ale są całkowicie oddychające. Oznacza to, że ciepło wytwarzane przez organizm w nocy przepłynie przez pokrowiec i nie będzie odbijane z powrotem do użytkownika.

Dodatkowo są dużo cieńsze niż klasyczne ochraniacze i choć wierzchnia warstwa z bawełny frotte jest wystarczająco wygodna, aby można było na niej spać bezpośrednio, możesz zdecydować się na nałożenie zwykłego prześcieradła na wierzch, a sen Twojego malucha ani trochę nie straci na komforcie.

Dodatkowe korzyści

Podstawowym celem nieprzemakalnych prześcieradeł na materac jest ich wodoszczelność, ale kluczem jest również komfort i zwiększenie żywotności Twojego materaca. Prześcieradła są po zdecydowanie łatwiejsze do czyszczenia niż cały materac. W porównaniu z innymi ochraniaczami na materace nieprzemakalne prześcieradła na materac mogą również pomóc w redukcji nieprzyjemnego zapachu i ochronie skóry. Co najważniejsze, wodoodporne prześcieradła w większości przypadków można prać w pralce, co ułatwia zapracowanym rodzicom czyszczenie nawet w mgnieniu oka.

Przecież wrzucenie materaca do pralki nie jest tak łatwe, jak wrzucenie białej koszuli, na którą rozlałeś jedzenie.

Jednak może być. Jeśli masz odpowiednie nieprzemakalne prześcieradło, możesz je po prostu zdjąć, włożyć do pralki i wyprać. Jeśli plamy nie zejdą, możesz po prostu kupić nowe prześcieradło lub nowy ochraniacz na materac.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%