Zamknij
REKLAMA

Hotel & Restauracja Antonińska z nową ofertą dla gości i mieszkańców Leszna (zdjęcia)

14:54, 06.05.2022 | lm, Fot. L. Matuszewska

Od siedmiu lat w części zabudowań dawnego Folwarku Antoniny w Lesznie z powodzeniem działa Hotel & Restauracja Antonińska. Właśnie poszerzyła swoją ofertę skierowaną zarówno dla gości, jak też mieszkańców miasta. 

W piątek firma zorganizowała Dni Otwarte "Antonińska dla Biznesu", pierwsze z planowanego cyklu spotkań dla przedsiębiorców, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji. Podczas niego przypomniano zarówno historię obiektu, jak też zaprezentowano jego nową, znacznie szerszą od obecnej ofertę.

Hotel & Restauracja Antonińska znajdują się w jednej części w zabytkowych, folwarcznych murach, całkowicie odnowionych, w drugiej zaś w zupełnie nowym obiekcie. Kiedy pod koniec lata 2015 roku kompleks rozpoczął swoją działalność była w nim restauracja i 12 pokoi hotelowych. Teraz baza mocno się poszerzyła. Obecnie jest to największy obiekt hotelowo-gastronomiczno-rekreacyjny w Lesznie i największy hotel między Poznaniem a Wrocławiem. 

Co oferuje Antonińska?

Właśnie powiększa swoją ofertę i to praktycznie w każdym profilu swojej działalności. Jeszcze w ubiegłym roku hotel miał 53 pokoje, w lipcu 2022 będzie ich już 80. Pokoje są 1-, 2- lub 3-osobowe standardzie lub bardziej komfortowe. Najchętniej wybierane przez gości są pokoje 1-osobowe o powierzchni 26,6 metra kwadratowego z łóżkiem o szerokości 160 cm. Oprócz tego do dyspozycji są także studia, które cieszą się zainteresowaniem zarówno firm, jak też rodzin. Studio to dwie 2-osobowe sypialnie - każda ze swoją łazienką. Zamieszkać można także w apartamentach z dwoma lub trzema sypialniami, oddzielnymi łazienkami, salonem z aneksem kuchennym oraz tarasem. Dodatkowe pokoje udało się przygotować, bo w obiekcie nie ma już pensjonatu dla osób starszych oraz ośrodka Niezapominajka, który w całości przeniesiono do Dąbcza. 

Poszerzona została także baza szkoleniowa Antonińskiej. Spotkania, konferencje, szkolenia można organizować w czterech salach, które pomieszczą od kilku aż do 120 osób. Najbardziej znana z nich jest sala BB, wyjątkowa jest sala U Dziadków - pełniąca także rolę restauracji, nowa to sala loftowa - nazwana tak z powodu swojego wystroju. Wkrótce otwarta zostanie także sala kameralna. 

Antonińska to już nie jedna, ale dwie restauracje i każda z osobnym zapleczem kuchennym. Druga restauracja ma 50 osób została uruchomiona z tego powodu, że kiedy jedna jest wynajęta na imprezę zamkniętą (rodzinną czy firmową) nie było gdzie przyjmować innych gości. Teraz to się zmieniło. Każdy, kto chce przyjść i zjeść w Antonińskiej może to zrobić w dowolnej chwili. Za kilka dni otwarty zostanie taras na dachu. Ma 800 metrów kwadratowych, 150 miejsc przy stolikach i widok na sporą część miasta. To jedyne takie miejsce w Lesznie.

Nowością jest także Green Club, który można wynająć na prywatną imprezę. Pomieści do 40 osób. Do dyspozycji gości i w cenie jest obsługa barmana oraz ochrona.  

Powiększyła się także część dla relaksu w kompleksie Antonińska. Obecnie działają tutaj dwie strefy wellness - w sumie są w nich cztery sauny fińskie, gabinety masażu, tężnia solankowa z solą z Zabłocia, która ma najwięcej jodu na świecie. Ta działalność Antonińskiej cieszy się największym zainteresowaniem mieszkańców Leszna, którzy stanowią ponad 90 procent klientów tego miejsca. Tak więc jej rozbudowa, to ukłon w stronę leszczynianek i leszczynian.

Powiększenie oferty hotelowej jest ważne nie tylko dla właścicieli obiektu, ale przyczynia się także do rozwoju i znaczenia Leszna. Antonińska to miejsce, gdzie miało miejsce już wiele ważnych dla miasta wydarzeń - inauguracje kampanii prezydenckich, czy spotkania z ważnymi osobistościami świata polityki i biznesu. W księdze pamiątkowej znajdziemy wpisy gwiazd teatru i kina.   

Hotel & Restauracja Antonińska przy ul. Jana Ostroroga 8A w Lesznie zapraszają. Więcej informacji na www.antoninska.com.pl

[FOTORELACJA]6597[/FOTORELACJA]

 

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%