Zamknij

Miałem sen. Miałem Szanowni Państwo taki oto sen…

Materiał wyborczy + 08:53, 02.04.2024 Aktualizacja: 21:38, 04.04.2024

Przed nami ostatnie dni, a za chwilę godziny kampanii samorządowej. To był okres niezwykle intensywnej, ale i interesującej pracy. Udało mi się spotkać z wieloma mieszkańcami z okręgu nr 4, który obejmuje Gronowo, Zaborowo i Zatorze. Prowadząc kampanię udzieliłem kilkunastu bezpłatnych konsultacji ekonomicznych, a kilku jeszcze udzielę, gdyż ostatnie spotkanie z mieszkańcami będzie miało miejsce w piątek (w godzinach 14:00-17:00 – więcej szczegółów na mojej stronie internetowej: www.zenonjozwiak.pl). Cieszę się z tego niezmiernie, bo rozmowy z mieszkańcami są nie tylko motywacją do dalszej pracy, ale również są źródłem wielu nowych inspiracji i pomysłów.

Ostatnie dni – podobnie jak wiele moich koleżanek i kolegów – spędzimy zapewne, śpiąc czasem po 3-4 godziny na dobę. Ale dziś spałem naprawdę dobrze i długo, gdyż miałem wspaniały sen, o którym Państwu opowiem.  

Miałem Szanowni Państwo taki oto sen, że jestem w 2029 r., po zakończonej kadencji, która upłynęła pod znakiem wychodzenia przez wielu Leszczyniaków ze spirali zadłużenia!

Miałem sen, w którym setki dzieci ukończyły Pierwszy Miejski Żłobek w Lesznie, który ma swoją siedzibę w Zaborowie (alternatywnie w Gronowie)!

Miałem sen, że Leszno stało się jednym z pierwszych miast w Polsce, które skutecznie wprowadziło instytucję Miejskiego Lekarza – Neurologa, a może i dalszej kolejności Miejskiego Kardiologa i Miejskiego Ortopedę!

Miałem sen, że Gronowo i Zatorze poradziły sobie wreszcie z korkami, doraźnie dzięki budowie już w 2024 r. dróg technicznych, a następnie dzięki budowie zapowiadanego łącznika do Gronowa. Miałem sen, że w Zaborowie został wybudowany wiadukt nad linią kolejową. Korki w Gronowie, na Zatorzu i Zaborowie  już dawno odeszły w zapomnienie!

Miałem sen, że kolejna kadencja upłynęła pod znakiem współpracy i dialogu bez nieustannych ataków, przy pełnym poszanowaniu prawa każdego członka samorządu do własnego zdania i poglądu!

Miałem sen, z którego wynikało, że kadencja 2024-2029 była okresem zatrzymania podwyżek opłat za wywóz śmieci, zwłaszcza stosowanych w formie odpowiedzialności zbiorowej, a nasza petycja do Sejmu RP oraz wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich okazały się skuteczne. Miałem taki oto sen, że parlamentarzyści i Rzecznik Praw Obywatelskich razem z nami powiedzieli: STOP ODPOWIEDZIALNOŚCI ZBIOROWEJ ZA NIESEGREGOWANIE ŚMIECI!

To moje plany, cele i założenia, z którymi po zakończeniu kampanii wrócę do domu. Leszno w nowej kadencji musi być dalej silne i bezpieczne. Chcę i mogę coś dać naszemu Miastu. Hasłem, które towarzyszy mi każdego dnia w tej kampanii wyborczej jest parafraza wypowiedzi Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Johna F. Kennedy’ego:  „Nie pytaj co Leszno może zrobić dla ciebie, zapytaj co ty możesz zrobić dla Leszna…”. Dlatego też jestem głęboko przekonany, że nie był to tylko piękny sen, gdyż wiem, że to są konkrety, które stopniowo, acz zdecydowanie, będę się starał wcielać w życie jeżeli mieszkańcy Gronowa, Zatorza i Zaborowa mi zaufają, o co proszę i w co głęboko wierzę.  

Zenon Jóźwiak, lider listy Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej Leszna w okręgu nr 4, obejmującym Gronowo, Zaborowo i Zatorze 

www.zenonjozwiak.pl

Materiał sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

(Materiał wyborczy)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%