Zamknij
REKLAMA

Mamy więcej czasu na złożenie zeznań podatkowych! Skarbówka wyznaczyła NOWY TERMIN

13:30, 06.04.2020 | JAC, fot. Justyna Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Nie do końca kwietnia, jak zwykle, a do końca maja podatnicy mają czas na złożenie w urzędach skarbowych rocznych zeznań podatkowych PIT. Sytuacja podyktowana jest uciążliwościami stanu epidemii.

Dopełnienie tego terminu jest szczególnie ważne dla osób prowadzących działalność  gospodarczą, gdyż muszą one samodzielnie wypełnić i przesłać zeznanie do urzędu skarbowego.

W informacji przesłanej nam przez poznańską Izbę Administracji Skarbowej czytamy:

"Pozostali podatnicy rozliczający się na drukach PIT-37 i  PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) od 15 lutego mają już dostęp do automatycznie  przygotowanego zeznania w usłudze Twój e-PIT. Już teraz można je zmodyfikować, albo  zatwierdzić bez zmian i wysłać elektronicznie w kilku kliknięciach. W przypadku braku aktywności zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane 30 kwietnia.

O ewentualnej konieczności dopłaty podatku urzędy skarbowe będą informować poszczególne osoby w maju.

Gdyby okazało się, że automatyczne zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno w usłudze Twój e-PIT lub w e-Deklaracjach, jak też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Do 31 maja korygując zeznanie można również dodać lub zmienić  organizację pożytku publicznego, której przekażemy 1% naszego podatku.

Twój e-PIT i  e-Deklaracje znajdziesz na stronie www.podatki.gov.pl".

Na tym portalu publikowany jest również instruktaż potrzebny do złożenia PIT oraz odpowiedzi na podstawowe pytania podatnika.

.

(JAC, fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA