Zamknij
REKLAMA

Pod żadnym pozorem nie jedz tej czekolady! Może zawierać...

16:41, 25.10.2021 | Źródło: Radio Zet
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Kolejny produkt wycofany ze względu na zastosowanie do produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu. Tym razem chodzi o czekoladę.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez bułgarską firmę Bio Benjamin Ltd. wycofaniu niektórych partii czekolady. 

Do jej produkcji miał zostać użyty sproszkowany imbir - składnik zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji. Ma on działanie genotoksyczne i kancerogenne.  

- W związku z powyższym odbiorca kwestionowanych partii produktu w Polsce – podmiot Eko – Wital Sp. z o.o. zdecydował o konieczności wycofania partii, które zostały wprowadzone do obrotu zanim firma uzyskała informację o zanieczyszczeniu - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. 

Chodzi o partie czekolady Benjamissimo Happy Edition Curcuma Ginger Lemon o kodzie EAN 3800500804996 i numerach partii 21147, 21161 z minimalną datą trwałości określoną na 27 maja 2022 oraz 10 czerwca 2022.

(Źródło: Radio Zet)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%