Zamknij
REKLAMA

Zajączek dla dzieci z Polski i Ukrainy. Nowa akcja w Lesznie. Można dołączyć

08:25, 04.04.2022 | lm
Skomentuj
REKLAMA

Biuro Poselskie Grzegorz Rusieckiego zaprasza do udziału w wielkanocnej akcji dla dzieci. Chodzi o przygotowanie paczek dla dzieci z Polski i Ukrainy. Każdy może do tej inicjatywy dołączyć, najlepiej już dziś.

Zasady są proste. W biurze posła w Lesznie przy ul. Bolesława Chrobrego 22 wiszą pisanki z imionami i wiekiem dzieci. Wystarczy wybrać jedną z nich i przygotować paczkę dla jej adresatki lub adresata. W poniedziałki biuro jest czynne w godz. 14-20. Od wtorku do piątku w godz. 8-14.

- Można po pracy podejść po pisankę lub dostarczyć do nas słodycze, artykuły szkolne czy zabawki:). Zachęcam, aby dołączyć do akcji i sprawić radość dzieciom. Akcja trwa do 7 kwietnia - mówi Patryk Józefowicz, dyrektor Biura Poselskiego Grzegorza Rusieckiego i pomysłodawca akcji.

Plany są takie, aby przygotować 50 paczek dla dzieci z Polski (są z rodzin, które na co dzień korzystają z pomocy Stowarzyszenia Echo) oraz 50 dla dzieci z Ukrainy (zarówno uchodźców, jak i tych, które zamieszkały w naszym mieście przed wojną). Na finał planowany jest piknik integracyjny w Karczmie Borowej, gdzie dzieci będą  szukać prezentów i wspólnie się bawić przy ognisku.

Przypominamy także, że w Biurze Poselskim uchodźcy mogą skorzystać z porad dotyczących tego, jak wypełnić wniosek o PESEL, jak się ubiegać o pomoc finansową w wysokości 300 zł i 500+ na dziecko. 

(lm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%