Przeszło czterdziestu myśliwych z powiatów leszczyńskiego i gostyńskiego wzięło udział w ostatnim w sezonie polowaniu zbiorowym na grubą zwierzynę, zorganizowanym przez Koło Łowieckie "Diana" Poniec.
Miejscem zbiórki była klimatyczna Frankówka w Janiszewie, którą zarządza koło łowieckie "Diana" Poniec. Tym razem, pomimo starań myśliwych, udało się upolować zaledwie jedno ciele jelenia. Nie przeszkodziło to jednak w odprawieniu tradycyjnego, uroczystego pokotu. Królem polowania mianowany został prezes "Diany" Stefan Napierała.
- Koledzy, kończymy sezon polowań na grubą zwierzynę - mówił podczas pokotu.
Po obrządku wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku i sycili się pyszną grochówką z wyjątkową wkładką - kiełbasą z dzika.
- Wynik dzisiejszego polowania jest jaki jest, ale kto jest myśliwym ten wie, że niestety i takie rezultaty się zdarzają. Nie to jest jednak najważniejsze - najważniejsze, że możemy się spotkać w tak zacnym gronie i wspólnie uczestniczyć w polowaniach, z których każde jest wspaniałym i emocjonującym przeżyciem, a także dobrą zabawą - podkreślił Stefan Napierała.
W sumie, podczas pięciu polowań zorganizowanych w minionym sezonie przez koło łowieckie "Diana", udało się upolować około 30 dzików i 10 jeleni, a także kilka lisów i saren.
md, fot. E. Baldys
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz