W jednym z budynków na terenie wsi interweniowała dziś straż pożarna, gdyż doszło tam do zadymienia na klatce schodowej i w mieszkaniach. Przyczyną tego było przepalenie się plastikowego wiadra, do którego wrzucono popiół z pieca.
Mieszkańcy klatki schodowej zaalarmowali straż pożarną, a sami opuścili budynek. Strażacy przyjechali do Gronówka w samą porę, gdyż od plastikowego wiadra przepalonego przez popiół mógł rozwinąć się poważny pożar. Udało się temu zapobiec.
- Sprawdzilismy pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla, ale jego stężenie było niewielkie. Przewietrzyliśmy budynek - mówi Sebastian Kozłowski z leszczyńskiej straży pożarnej.
W Gronówku interweniowali strażacy z Leszna i OSP Gronowo.
Tekst i fot. (luk)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz