Zamknij

Kordzikiem pasowani na ucznia SP 2 (zdjęcia)

12:43, 16.10.2016
Skomentuj

W Szkole Podstawowej nr 2 w Lesznie, która od 44 lat nosi imię Obrońców Polskiego Morza, odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na ucznia.

Tradycją stało się, że w uroczystości tej uczestniczą przedstawiciele patronującego szkole 12. Wolińskiego Dywizjonu Trałowców. Tym razem gośćmi honorowymi byli ppor. marynarki Paweł Pikul, bosman Sylwester Kubiak i bosman podchorąży Krzysztof Zgud. Trzynastu uczniów po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły, dotknięciu ramienia kordzikiem i założeniu marynarskiego kołnierzyka, pasowanych zostało na ucznia szkoły.

Dyrektor szkoły wspólnie z wychowawcą Barbarą Szymkowiak wręczył każdemu uczniowi szkolną legitymację i pamiątkowy dyplom. Od Rady Rodziców otrzymali oni też upominki.

Po pasowaniu przedstawiciele uczniów złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze przed pomnikiem Obrońców Polskiego Morza, stojącym przed budynkiem szkoły. W drugiej części uroczystości uczniowie klasy IIIa i IIIb zaprezentowali program artystyczny dedykowany swoim młodszym koleżankom i kolegom. Uroczystość pasowania przygotowały nauczycielki Paulina Gubańska, Małgorzata Lewandowska-Bajon i Magdalena Nowacka.

Tekst i fot. E. Baldys

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%