W sobotę, 30 sierpnia na Lotnisku im. Adeli Dankowskiej w Lesznie odbyła się impreza, jakiej nie ma nigdzie w Polsce, ani w Europie, ani na świecie. To Leszczyńska Noc Balonowa. Zorganizowana została po raz drugi w historii i właśnie zyskała ogromne uznanie. My wiedzieliśmy o tym od dawna, teraz przekonali się inni - Leszczyńska Noc Balonowa została uznana za Najlepszy Nowy Produkt Turystyczny Wielkopolski 2025 w prestiżowym konkursie organizowanym przez Wielkopolską Organizację Turystyczną!
[REAKCJA]78782[/REAKCJA]
Leszczyńska Noc Balonowa, organizowana przez spółkę Lotnisko Leszno, była zwieńczeniem zawodów balonowych, jakie w ostatnich dniach sierpnia odbyły się w Lesznie, a które przygotował Leszczyński Klub Balonowy. Impreza zgromadziła na lotnisku około 40 tysięcy osób, które przez kilka godzin mogły oglądać pokazy lotnicze i balonowe na niebie, ale mnóstwo atrakcji było też na ziemi. Królowały oczywiście balony, których było aż 65!
[ZT]78061[/ZT]
W tym roku podczas Leszczyńskiej Nocy Balonowej oddano hołd majorowi Maciejowi Slabowi Krakowianowi, który kilka dni wcześniej zginął tragicznie w katastrofie F 16 na lotnisku w Radomiu. Pilot w czerwcu występował podczas Antidotum AirShow w Lesznie, był wielkim sympatykiem naszego lotniska, ale też balonów, a rok temu przyjechał prywatnie - z rodziną, na pierwszą Leszczyńską Noc Balonową.
[ZT]78059[/ZT]
Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Wielkopolski służy promocji tych wydarzeń, które zasługują na szczególne uznanie. W rywalizacji na Najlepszy Nowy Produkt Turystyczny Wielkopolski mogą brać udział imprezy, które nie mają więcej niż dwa lata, a więc są świeże, oryginalne i przyciągają widzów. To wszystko ma Leszczyńska Noc Balonowa.
Nagrodę, w imieniu organizatorów, czyli Lotniska Leszno, odbierał Mateusz Weber, prokurent spółki (na zdjęciu trzeci od lewej):
[ZT]78756[/ZT]
[ZT]78597[/ZT]
[ZT]78265[/ZT]
0 0
25 tys biletów było to skad 40 tys ? Chyba ze 15 tys obok lotniska.Na przyszłe zawody ma byc okolo 100 balonow i 35 tys biletow