W sobotę odbyło się wielkie malowanie garaży na osiedlu Rejtana w Lesznie. Akcję przygotowali wspólnie Urząd Miasta Leszna, Spółdzielnia Miieszkaniowa Przylesie i firma Marux.
Garaże są widoczne z Alei Konstytucji 3 Maja, a więc z trasy Poznań-Wrocław. Jak mówi Magdalena Urbaniak z Wydziału Promocji Urzędu Miasta Leszna, to dlatego warto było je zmienić. Nowe malunki są dobrze widoczne dla wjeżdżających i wyjeżdżających z miasta.
Malownie trwało kilka godzin, chętnych do udziału w akcji nie brakowało. To była świetna zabawa dla dużych i małych, dla całych rodzin.
Powstałe obrazy nawiązują do leśnego charakteru osiedla Przylesie,
Murale zaprojektowała Anna Ruks, a koordynatorem malowania był Paweł Ruks - z firmy Marux.
Materiał filmowy przygotowany przez TVML obejrzeć można tutaj.
lm, Fot. E. Baldys
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz