Po 40 latach od zakończenia nauki w Szkole Podstawowej w Kąkolewie spotkali się uczniowie klasy 8a i 8b.
W roku 1978 roku dyrektorem szkoły był Alojzy Karolczak, a jego zastępcą Czesław Ratajczak. Wychowawcami klas byli: 8a Czesław Chudziński i 8b Kazimiera Knasiak.
Zjazd, pod nazwą "Czterdzieści lat minęło", rozpoczął się mszą świętą w kościele Wszystkich Świętych w Kąkolewie. Druga część spotkania odbyła się w Zajeździe Dobrodziej w Krzemieniewie.
Przy wspólnym stole zasiadło 34 absolwentów SP w Kąkolewie oraz 14 pedagogów, dyrektor Alojzy Ratajczak i nauczyciele: Kazimiera Knasiak, Czesław Chudziński, Krystyna i Jerzy Andrzejczak, Bronisława Malak, Jadwiga Kozak, Anna Brodziak, Bożena Kosowska, Sławomira Szlenkier, Elżbieta Ratajczak, Józefa Zentfleben, Elżbieta Lorek i Irena Małecka. Po wręczeniu ukochanym nauczycielom pięknych storczyków i wzniesieniu toastu, prowadząca spotkanie Irena Grobelna, wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami odśpiewała im gromkie Sto lat.
Po kolacji i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, rozpoczęła się koleżeńska biesiada. Wspólne tańce i śpiewy przeplatane były wspomnieniami ze szkolnych lat i ilustrowane zdjęciami oraz pamiętnikami przyniesionymi przez uczestników zjazdu.
Zjazd zakończył się grubo po północy, wtedy wszyscy uczestnicy odśpiewali Sto lat Lucynie Klimpel, Lucynie Mielcarek, Witoldowi Smektale, Andrzejowi Zbiorczykowi, Barbarze Jadach i Irenie Grobelnej dziękując w ten sposób za przygotowanie spotkania.
Duże zdjęcie wszystkich uczestników zjazdu opublikujemy w Gazecie "ABC" w środę 25 kwietnia. Dla przypomnienia także w tym numerze będzie archiwalne zdjęcie wszystkich uczniów rocznika 1978.
ed fot. E.Baldys
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz