Zamknij

Teraz na finał do Poznania (zdjęcia)

13:57, 15.03.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Tomasz Robaszewski z Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych, by wygrać musiał poznać około 200 stron przepisów, a to ułamek pracy, którą włożył w przygotowania do etapu miejskiego XV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.  

Konkurs odbył się w 15 marca. Organizował go Adam Pietrzykowski, miejski rzecznik konsumentów, który był także autorem 40 pytań. Uczniowie twierdzili, że nie były łatwe. Dotyczyły m.in. uprawnień Urzędu Ochrony Konsumenta czy nieuczciwych praktyk rynkowych.

Do konkursu przystąpiło 38 uczniów z leszczyńskich szkół ponadpodstawowych. Test pisali w gościnnych progach Zespołu Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

O godzinie 12:30 ogłoszono wyniki. Nagrody i wyróżnienia wręczali wiceprezydent Piotr Jóźwiak i Renata Perek, dyrektor ZST CKZiU.

Pierwsze miejsce zajął Tomasz Robaszewski z Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych, który w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce, a dwa lata temu był pierwszy. Drugą nagrodę otrzymała Małgorzata Kubiak z Zespołu Szkół Ekonomicznych, ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu. Konrad Danek z Zespołu Szkół Ekonomicznych zdobył trzecie miejsce, ale o tym zdecydowała dogrywka - test 5 pytań, na które odpowiadał także Bartłomiej Urbanowski, kolejny uczeń "ekonomika". Ostatecznie Konrad był lepszy.

Tomasz, Małgorzata i Konrad będą reprezentowali Leszno w finale wojewódzkim olimpiady, który odbędzie się 11 kwietnia.

Czwarte miejsce zajął B. Urbanowski, piąte miała Natalia Mikołajczak z Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych, a szóste Karolina Kolańczyk z I Liceum Ogólnokształcącego.

Fot. J. Rutecka-Siadek

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone