Zamknij
REKLAMA

W tym tygodniu szpital odmawia wykonywania badań! Jakich?

11:17, 22.05.2019 | kin, fot. K. Zydorowicz
Skomentuj
REKLAMA

Osoby spoza szpitala w najbliższych dniach nie wykonają w lecznicy zleconych przez lekarzy badań ani w Zakładzie Radiologii, ani w szpitalnym laboratorium. Powód? Duża grupa pracowników tych jednostek przebywa na zwolnieniach chorobowych. Ci, którzy pracują, obsługują wyłącznie pacjentów szpitalnych i pilnych.

Nasze wczorajsze doniesienia potwierdziły się. Pacjenci ambulatoryjni, czyli z zewnątrz, są odsyłani z kwitkiem. Wyjątkiem są badania zlecone w trybie pilnym, po urazach i w stanach zagrażających życiu oraz ze skierowaniem z oddziału onkologii.

- To sytuacja przejściowa. Zwolnienia pracowników tych działów kończą się w tym tygodniu. W przyszłym tygodniu wszystko powinno wrócić do normy - mówi Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Dobra wiadomość jest taka, że do pracy po tygodniowej przerwie wrócili wszyscy fizjoterapeuci z Zakładu Rehabilitacji i Fizjoterapii WSZ. Żaden z pracowników nie przedłużył zwolnienia, zabiegi pacjentów zostały wznowione.

Nieoficjalnie wiadomo, że zwolnienia L4 personelu tych szpitalnych jednostek mają związek z ogólnopolską akcją protestacyjną Maj bez fizjoterapeutów.

- Służba zdrowia to nie tylko lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Z całego serca popieramy protest fizjoterapeutów i przyłączamy się do wszystkich postulatów - mówiła nam  7 maja Iwona Wątor z Działu Diagnostyki Laboratoryjnej - w dniu, kiedy fizjoterapeuci na znak protestu masowo oddawali krew.

Tak fizjoterapeuci, jak i diagności laboratoryjni oraz technicy elektroradiologii walczą m. in. o lepsze zarobki dla siebie i o systemowe udogodnienia dla pacjentów. Podkreślają, że to protest kierowany w stronę rządu, a nie szpitala ani pacjentów. 

(kin, fot. K. Zydorowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

JulitkaJulitka

0 0

Służba zdrowia jest chora. 12:43, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZainteresowanyZainteresowany

0 0

Nie wiadomo czy ta "zakaźna" choroba, która rozłożyła fizjoterapeutów nie wroci do nich ...przeciez sami autorzy artykułów twierdzą,że to epidemia kto wie co bedzie może będzie trzeba wprowadzić zakaz wstępu do szpitala? JEDNA WIELKA IZOLATKA 13:01, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obuzonyobuzony

0 1

Ten szpital to calkowicie powinni zamknac bo nie dosc ze wiekszosc lekarzy to sami idioci z wlaszacza ci z neurologi i laryngologi w deklach im sie po przewracalo nie dosc ze pacjentow maja gdzies to jeszcze strajkuja? chory szpital 13:36, 22.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NormalnyNormalny

0 0

I dokąd będziesz jeździł jak zamkną? Już widzę jak w Poznaniu rozwijają przed tobą czerwony dywan :)
Zamknąć - Co za *%#)!& teksty... 17:28, 22.05.2019


obuzonyobuzony

0 0

Tak panie normalny ten szpital powinni zamknac i wiekszosc takich szpitali jak ten bo w tym szpitalu nie dosyc ze pacjentow traktoja jak towar i smieci to jeszcze wogule podejscia nie maja a tak wogule panie normalny byles w tym szpitalu ze twierdzisz ze jest taki idealny? A moze prywatnie sie leczysz innych co byli tak wyzywasz 19:02, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA