Zamknij
REKLAMA

To był czternasty Zlot Piekarzy Motocyklistów (zdjęcia)

10:02, 08.09.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Przez trzynaście lat Zlot Piekarzy Motocyklistów odbywał się w Sławie, czternastą edycję zorganizowano na Ranczo Smyczyna.

Sobotnią imprezę przygotowało Leszczyńskie Bractwo Motocyklowe, które przypomnijmy jest także organizatorem tradycyjnego święcenia motocykli w kościele pw. św. Krzyża w Lesznie.

- To jest zlot nie tylko dla naszych członków. Organizujemy go dla motocyklistów, z którymi mijamy się na drogach, z którymi spotykamy się na innych zlotach. Są tutaj ludzie głównie z Leszna i okolic, między innymi z Rawicza, Ponieca, Wielichowa i Wschowy. Ale byli z nami też z Bydgoszczy, Poznania, Piły i okolic Zielonej Góry. Przyjechali motocykliści z różnych grup Bikers Legion, Mescaleros, LOK Wielichowo. Chcieliśmy się spotkać, pobawić razem, pogadać - mówił Klaudiusz Stachowiak z Leszczyńskiego Bractwa Motocyklowego. 

Skąd nazwa zlotu?

- To nie jest zlot piekarzy motocyklistów - nazwę zlotu rozszyfrował dla nas Adam Pioterek z LBM. - Nazwa miała być przekorna, bo tak naprawdę każdy z nas jest piekarzem swojego losu.

Podczas zlotu była nie tylko dobra zabawa. Nie zabrakło chwil wzruszeń. Na pewno wielką niespodzianką były kwiaty dla Elwiry i Jarka Glonków. Dostali je od przyjaciół z okazji rocznicy ślubu.

Wiele emocji dostarczyły konkursy przeciągania liny i rzutów tłokami. Rywalizacja była "zaciekła", z dużą dawką humoru.

Zlot odbył się dzięki pomocy przyjaciół Leszczyńskiego Bractwa Motocyklowego, do których należą Kram Motocykle Lasocice, Grupa Camel Jarek i Elwira Glonek, Pub Stop Riders 66 Dzięczyna, Moto Emetions Marek Białasik, Mamut Leszno, firmy Respol, Kominator i Faktor,

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz