Zamknij
REKLAMA

Przynieś plastikowe butelki, dostaniesz sadzonki

09:11, 10.09.2019 | Tekst
REKLAMA
Skomentuj

Już w sobotę, 14 września rusza akcja "Plastik oddajesz, sadzonkę dostajesz". Ideą akcji jest aktywne dbanie o środowisko naturalne przez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET.

- To również wstęp do zapowiedzianych zmian pod hasłem Leszno wolne od plastiku, które ukierunkowane są na eliminacje jednorazowego plastiku z przestrzeni publicznej oraz okazja do edukacji mieszkańców - tłumaczy Agnieszka Sochacka, naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta. - Dość niestandardową metodą chcemy przekonać mieszkańców do segregowania odpadów. Liczymy, że proponowane akcja będzie wstępem do nabrania właściwych, proekologicznych nawyków.

Do udziału w akcji są zaproszeni mieszkańcy, którzy 14 września wezmą udział w festynie organizacji pozarządowych - Aktywne Obywatelskie Leszno - w Alei Gwiazd Żużla.

Aby wejść  w posiadanie drzewka ozdobnego należy zebrać minimum 20 zgniecionych plastikowych butelek PET  i dostarczyć je na stoisko "Leszno wolne od plastiku"  Urzędu Miasta, podczas Aktywnego Obywatelskiego Leszna.

Każdy kto odda butelki otrzyma kupon na sadzonkę rośliny nadającej się do posadzenia na balkonie lub w ogrodzie.

Nie można będzie otrzymać kuponu w zamian za inne opakowania z plastiku.

Mieszkaniec maksymalnie będzie mógł odebrać 3 kupony. Będą wydawane w godz. 11-14, jednak nie dłużej niż do wyczerpania sadzonek.

Koniecznie przeczytajcie Regulamin wymiany butelek plastikowych na rośliny pn. „Plastik oddajesz, sadzonkę dostajesz”.

1. Kampania „Plastik oddajesz, sadzonkę dostajesz”, zwana dalej „Kampanią”, odbędzie się w dniu 14 września 2019 r. w godzinach od 11.00 – 15.00 w ramach wydarzenia Aktywne Obywatelskie Leszno, zwane dalej „Wydarzeniem”, na terenie Alei Gwiazd Żużla, przy stoisku LESZNO WOLNE OD PLASTIKU,

2. Organizatorem Kampanii jest Urząd Miasta Leszna, z siedzibą przy ul. Karasia nr 15, 64-100 Leszno, zwany dalej „Organizatorem”,

3. Uprawnionymi do otrzymania roślin są osoby fizyczne, które dostarczą w trakcie wydarzenia, do miejsca wyznaczonego przez Organizatora, plastikowe butelki typu PET, według zasad wskazanych w pkt 4.

4. Wymiana plastikowych butelek na rośliny następuje poprzez dostarczenie co najmniej 20, czystych, zgniecionych butelek typu PET.

5. Nie podlegają wymianie na kupony inne surowce niż plastikowe butelki typu PET.

6. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 3 kupony.

7. Wydawanie kuponów odbywać się będzie wyłącznie w trakcie Wydarzenia, do czasu wyczerpania roślin, nie dłużej niż do godziny 14:00.

8. W razie powzięcia wątpliwości co do charakteru dostarczonych surowców (w tym również ich czystości) Organizator może odmówić przyjęcia odpadów i wydania kuponów.

9. Kupony nie są wydawane osobom nietrzeźwym lub pozostającym pod wpływem innych substancji psychoaktywnych.

10. W kwestiach spornych w sposób ostateczny o spełnieniu warunków określonych w Regulaminie decyduje obecny na miejscu pracownik Urzędu Miasta Leszna posiadający imienny identyfikator.

11. Organizator Kampanii nie przewiduje możliwości zamiany kuponów na wartość pieniężną lub inną nieprzewidzianą w Regulaminie.

12. Organizator Kampanii zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w Regulaminie, które nie naruszają praw nabytych uczestników Wydarzenia.

 

(Tekst )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone