Zamknij
REKLAMA

Prawybory w Platformie Obywatelskiej. Na kogo zagłosuje poseł Grzegorz Rusiecki?

12:41, 09.12.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Małgorzata Kidawa-Błońska czy Jacek Jaśkowiak? W sobotę 750 delegatów wybierze kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Polski. Głosowanie będzie tajne. 

O prawyborach w PO mówił w poniedziałek w Lesznie poseł Mariusz Witczak. Konferencja prasowa odbyła się w biurze posła Grzegorza Rusieckiego z udziałem także Roberta Florczaka, szefa powiatowych struktur partii.

[ZT]44613[/ZT]

Delegaci PO będą wybierać kandydata na prezydenta Polski między wicemarszałek sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską a prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Poseł Grzegorz Rusiecki już kilka dni temu na facebooku ogłosił, że będzie wspierał Kidawę-Błońską.

" Polska zasługuje na prezydenturę zgody, wzajemnego szacunku i pokory - szczerej. Pani Marszałek przez całą swoją działalność publiczną udowodniła, że będzie dobrym Prezydentem Polski. Trzymam kciuki i deklaruje wsparcie" - napisał Grzegorz Rusiecki kilka dni temu na facebooku zamieszczając zdjęcie z kandydatką. 

Poseł Mariusz Witczak nie chciał zdradzić, na kogo odda swój głos w sobotnich prawyborach. Powiedział tylko, że ma już swojego faworyta, ale nawet dociskany przez dziennikarzy nie ujawnił jego nazwiska.

- Ten wybór ma być dobry dla Polski, ale też taki, który będzie dawał szansę zwycięstwa z Andrzejem Dudą - mówił poseł Witczak. Przyznał, że obecny prezydent jest bardzo silnym rywalem, ze sporym poparciem społecznym, ale: - Można z nim wygrać i my będziemy bardzo ciężko pracować na to zwycięstwo. Wybory prezydenckie są bardzo ważne, bo one kończą maraton wyborczy w Polsce (po wyborach samorządowych z roku 2018 oraz europejskich i parlamentarnych z roku 2019). Kolejne wybory będą dopiero za trzy lata.

Zdaniem Mariusza Witczaka, w jesiennych wyborach parlamentarnych opozycja odniosła "wielki sukces" zdobywając większość w senacie i to właśnie przez senat będzie zgłaszać swoje projekty ustaw. Pierwszy będzie cały pakiet aktów prawnych, które - jak się wyraził poseł - mają "naprawić" wymiar sprawiedliwości w Polsce. - Miesiąc dłużej czeka się teraz na rozpoczęcie procesu i miesiąc później zapada wyrok - mówił. - Wymiar sprawiedliwości trzeba naprawić dla obywateli, między innymi dla przedsiębiorców.

Platforma Obywatelska będzie też zgłaszać poprawki do budżetu państwa na rok 2020. Jedna z nich ma dotyczyć przebudowy biegnącej przez Leszno i nasz region drogi krajowej nr 12 na drogę ekspresową S12.

- Warto, nawet przy nieudolności tej władzy, zacząć przygotowywać tę inwestycję - podsumował poseł, bo jak mówił samo gromadzenie dokumentów może potrwać kilka lat.

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

GrzesGrzes

4 2

Już naprawdę nie macie o czym pisać???? 16:21, 09.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Grzesdo Grzes

2 3

A Tobie o co chodzi? Masz jakiś problem. Dziennikarze są i piszą. Tyle w tym temacie 17:45, 09.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GrzesGrzes

2 0

Są dużo ważniejsze sprawy i ciekawsze. 19:48, 09.12.2019


oleole

1 3

nie popiera człowieka z naszego regionu, ale co chcieć od takiego sprzedawczyka 18:02, 09.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GrzesGrzes

1 1

To nie mój człowiek i na niego nie głosowałem, a jestem z tego regionu 19:50, 09.12.2019