Zamknij
REKLAMA

Nowy rok przynosi wiele nowości, wśród nich podwyżki i e-recepty. O tym m.in. piszemy w "ABC"

14:16, 07.01.2020 | D.C.
Skomentuj
REKLAMA

Nowy Rok i nowe wydanie naszej gazety. A w niej mnóstwo - a jakże - nowych, ciekawych tematów do poczytania.

- Zaczynamy od e-recept. Od 8 stycznia przychodnie zdrowia i szpitale w całym kraju mają wystawiać wyłącznie takie recepty. Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że dzięki nim ma być łatwiej lekarzom i farmaceutom, a przede wszystkim wygodniej pacjentom, bo taka recepta będzie zawsze pod ręką, bo nie będzie można jej zgubić, czy zniszczyć i... zawsze będzie można ją odczytać. Mimo to, starsi ludzie, a to oni najczęściej chodzą do lekarza, mają wiele obaw. Czy słusznie?

- Kolejny, jeszcze ciepły news, dotyczy Budżetu Obywatelskiego Leszna. 8 stycznia rusza bowiem głosowanie na zgłoszone przez mieszkańców miasta projekty. W sumie jest ich aż 18. Sprawdźcie, na którą z propozycji warto oddać swój głos.

- W najnowszym wydaniu "ABC" zapowiadamy imprezy, które w najbliższy weekend odbędą się w naszym regionie w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zwykle będzie się działo wiele dobrego.

- Wspominamy Barbarę Żyto, Zbigniewa Gryczkę, Macieja Zielonkę i Huberta Leciejewskiego, którzy odeszli od nas na przełomie roku

- Ponadto piszemy o czekających nas w 2020 roku podwyżkach, o Zamku w Rydzynie i budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, które w ostatnim czasie wypiękniały, o koszykarskim transferze na linii Legia Warszawa - Timeout Polonia 1912 Leszno oraz o Dorocie Piechowitz - kobiecie trzech pasji.

Gorąco zachęcamy do lektury!

 

(D.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz