Zamknij
REKLAMA

Ruszyła zbiórka podpisów dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Czy kandydatka przyjedzie do Leszna?

16:48, 12.02.2020 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

W środę po południu na Rynku w Lesznie rozpoczęła się zbiórka podpisów poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki na prezydenta.

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 10 maja, a jeśli konieczna będzie druga tura, to 24 maja. Kandydaci ubiegający się o najwyższy urząd w kraju muszą zgłosić komitety wyborcze i zebrać przynajmniej 100.000 podpisów pod listami poparcia. To warunek, aby wystartować w wyborach.

W Lesznie swoją pracę zainaugurował sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Platformy Obywatelskiej. Jego szefem jest poseł Grzegorz Rusiecki, a pełnomocnikiem wyborczym na Leszno i powiat leszczyński został Patryk Józefowicz, dyrektor Biura Parlamentarnego PO w Lesznie. Na razie w sztabie pracuje około 15 osób.

- Będę odpowiadał za zbieranie podpisów, organizowanie ludzi do komisji wyborczych i wolontariuszy. Jeżeli ktokolwiek chciałaby dołączyć do naszego sztabu, to zapraszamy - mówił Patryk Józefowicz.

W środę przedstawiciele sztabu chodzili po Rynku w Lesznie i zapraszali mieszkańców do składania podpisów pod kandydaturą wicemarszałek Kidawy-Błońskiej na prezydenta Polski. Wśród zbierających podpisy byli działacze i radni PO, Nowoczesnej i KOD-u oraz młodzież.

- Przygotowani jesteśmy z listami, popieramy panią Małgorzatę Kidawę-Błońską, zbiórkę podpisów rozpoczynamy od Leszna i jedziemy do mniejszych miejscowości, odwiedzimy wszystkie wioski powiatu leszczyńskiego. Będziemy na ulicach, będziemy jeździć na targi. Wszystkie ręce na pokład - mówiła Barbara Mroczkowska, radna Leszna. 

- Nie chcemy konkurować na liczbę podpisów, ma ich być jak najwięcej - tłumaczył Patryk Józefowicz, a dopytywany przez dziennikarzy ujawnił, że sztab założył sobie, że w Lesznie i powiecie zbierze ich 5000.

- Podpisów ma być więcej niż w Kaliszu i Ostrowie - dodawał Tomasz Mikołajczak, radny Leszna, lider Nowoczesnej, który wyraził też ubolewanie, że nie ma jednego wspólnego kandydata na prezydenta wszystkich ugrupowań opozycyjnych. Nowoczesna udzieliłaby mu poparcia, teraz wspiera Kidawę-Błońską. Rzecznikiem prasowym sztabu wicemarszałek został poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. 

Z kolei Adriana Machowiak z KOD-u zapowiedziała uruchomienie obywatelskiej kontroli wyborów: - KOD wspiera wszystkich kandydatów demokratycznych, na obecną chwilę o poparcie do nas zwrócił się tylko sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Małgorzata Kidawa-Błońska przyjedzie do Leszna w kampanii wyborczej, ale otwarte spotkania z mieszkańcami planowane są w mniejszych miejscowościach powiatu leszczyńskiego.

[ZT]45170[/ZT]

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

U.U.

28 4

Nie zesrajcie się z tą Kidawą i całą jej Platformą. Wybór pomiędzy Dudą, a Kidawą to jak wybór pomiędzy kiłą a rzeżączką. No co, ch... w d... Polsce, ważne by rządzili jedni albo drudzy ci sami złodzieje. Wstyd!
Te stare komuchy ze zdjęcia to wiadomo, za wszelką cenę chcą się utrzymać przy korycie, ale przykra jest ta młodzież z głupawym uśmieszkiem. 19:44, 12.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MirosławMirosław

23 3

Biedni, chorzy ludzie. ? 20:02, 12.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Milicjant Milicjant

13 1

Kolejka do podpisu...

https://www.instagram.com/p/B8XwGMGjWsX/?utm_source=ig_web_button_share_sheet 22:14, 12.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..

24 1

"Będziemy na ulicach, będziemy jeździć na targi." - na jakie targi? Po co? Znowu będziecie poniżać Polaków wyzywając babcie handlujące pietruszką od prywaciarzy? O ile ma wzrosnąć ZUS dla takich właśnie mikrofirm? Jak bardzo podniesiecie podatki? Pobijecie PiS we wprowadzaniu nowych podatków? 00:01, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

19 2

Nie moge zrozumiec mlodziezy z tego zdjecia, lekcje historii w szkole mijali chyba duzym lukiem, starsi...to temat jasny. 11:43, 13.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

asas

2 2

A ja rozumiem mlodziez, bo oni doskonale rozumieją co oznacza pokazanie srodkowego palca. 11:21, 16.02.2020


lechlech

12 2

Leszno bardzo skręca w lewo, Ale żeby głosować na osobę Cytuję dla mnie unia jest najważniejsza. Czyli Polska na którymś z kolei miejscu to trzeba nie mieć wszystkich klepek. To jest dwulicowa baba która chce wszystkich godzić ale używa hejtu i kłamstwa byle sobie poprawić wizerunek. 17:11, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bolek z OTUABolek z OTUA

7 2

Kichawa Blonska to taki mix Rysia Petru i Bronka KOmoruskiego ,
czyli wioskowe głupole 22:16, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone