Zamknij
REKLAMA

Już pięć osób z personelu szpitala w Lesznie na kwarantannie po kontakcie z zakażonym 81-latkiem

09:21, 25.03.2020 | J.W., Fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

Już nie jedna osoba, ale pięć z personelu szpitala w Lesznie przebywa na kwarantannie w związku z kontaktem z 81-letnim pacjentem zakażonym koronawirusem.

Starszy mężczyzna, mieszkaniec Leszna, trafił do szpitala w minioną niedzielę. Najpierw przeszedł zabieg ratujący życie, ale z innego powodu niż choroba koronowirusowa. Rutynowy wywiad epidemiologiczny przeprowadzony w szpitalu z tym pacjentem dał powody do niepokoju, bo krewny 81-latka niedawno wrócił z Hiszpanii, a starszy mężczyzna miał z nim kontakt.

W szpitalu w Lesznie od pacjenta pobrano wymaz do badania na obecność koronawirusa i przesłano do Poznania. Test wykazał wynik dodatni. Wtedy 81-latka przewieziono do szpitala zakaźnego w Poznaniu, gdzie jest leczony.

Decyzją sanepidu kwarantanną objęto krewnego 81-latka, który wrócił z Hiszpanii, pozostałych domowników i inne osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym pacjentem oraz początkowo jedną osobę z personelu szpitala w Lesznie. Obecnie jest ich pięć. Kwarantanną objęto też rodziny tych osób.

Bliscy 81-latka czekają na wyniki badania na obecność koronawirusa. Inne osoby z kontaktu z tym chorym oraz ich rodziny objęte kwarantanną przejdą takie testy, jeśli wystąpią u nich niepokojące objawy.

Gdy 81-latek przebywał w leszczyńskim szpitalu, znajdował się w izolatce i nie miał kontaktu z innymi pacjentami. W lecznicy nie trzeba było zamykać żadnego oddziału.

Obecnie w Lesznie i powiecie leszczyńskim na kwarantannie przebywa około 300 osób, a 40 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

[ZT]45565[/ZT]

 

(J.W., Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

PacjentPacjent

9 1

No skąd Ci ludzie poddani kwarantannie? Przeciez Pan dyrektor chwalił sie, ze byli zabezpieczeni, ze to zadziałało! No to przepraszam, chyba jednak nie zadziałało, Pan Dyrektor znowu mydli oczy pacjentom. 11:34, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do PacjentDo Pacjent

7 0

Pytanie dlaczego dopiero teraz te osoby trafiły na kwarantannę i z kim miały kontakt od niedzieli, bo tak na prawdę wszystkie te osoby powinny trafić na kwarantannę 16:45, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone