Zamknij
REKLAMA

Wszystkie PSZOK-i znów zamknięte! Odpady wielkogabarytowe trzeba trzymać na posesjach!

16:29, 31.03.2020 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego ponownie zamyka wszystkie Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w kilkunastu gminach całego regionu.

Z PSZOK-ami było tak:  krótko po wybuchu epidemii koronawirusa Komunalny Związek zdecydował, że punkty zostaną zamknięte w obawie o ich pracowników. Możliwe zakażenie osób obsługujących te miejsca mogłoby spowodować problem z odbiorem śmieci od mieszkańców. Zamknięcie PSZOK-ów spotkało się jednak z protestem wiceprezydenta Leszna oraz większości włodarzy gmin. Dlatego postanowiono, że PSZOK-i będą otwarte, ale w ograniczonym czasie, a dodatkowo zanim przywiezie się odpady, trzeba zadzwonić. Tak system działał tylko kilka dni. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że PSZOK w Lesznie został zamknięty i nie było wiadomo, kto o tym zdecydował.

[ZT]45599[/ZT]

We wtorek KZGRL wydał komunikat, w którym ogłosił, że

"w związku z wprowadzeniem na obszarze Polski stanu zagrożenia epidemicznego oraz zwiększającego się zagrożenia, od 31 marca 2020 r. do odwołania WSZYSTKIE Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowane na terenie działania Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego będą nieczynne.

Prosimy aby odpady, które należy oddawać do PSZOK, gromadzić w najbliższym czasie na nieruchomości. Odpady te zostaną przyjęte od mieszkańców w późniejszym terminie".

Związek zapewnia, że odbiór odpadów komunalnych spod domów i osiedli będzie się odbywał zgodnie z harmonogramem.

Przypominamy, że PSZOK-i przyjmują nieodpłatnie odpady tzw. wielkogabarytowe - stare meble, sprzęt rtv i agd, opony, materiały rozbiórkowe, liście i trawę z przydomowych ogrodów.

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

JessicaJessica

2 0

Ale bajzel na zdjęciu! Aż 2 kible wyrzucone, to pewnie jakiś bogacz! 18:42, 31.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniaAnia

0 0

I znów Ostroroga 19:34, 31.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolKarol

2 0

I dobrze takie wysokie ceny to śmiecić, popieram. Mafia śmieciowa nami nie będzie rządzić!!
20:26, 31.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LoloLolo

2 0

Jak szczury i myszy zaczną wychodzić to wtedy otworzą PSZOK. Tylko będzie za późno. 21:49, 31.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

najnaj

2 1

a czy pracownicy są na bezpłatnym wolnym? rozumiem że będzie obniżona opłata za śmieci? Czy liczyć opłate za trzymanje śmieci na swojej posesji?
Do tego paliwo staniało.. a chcą podnosić stawki.. zamknąć związek i wtedy będą oszczędnlści i ludzie zadowoleni 16:58, 01.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA